Ukraina par Krievijas gāzi norēķināsies no valūtas rezervēm

0 komentāri
Ukraina par Krievijas gāzi norēķināsies no valūtas rezervēm
FOTO: LETA

Ukraina parādus par Krievijas piegādāto gāzi segs no valsts valūtas un zelta rezervēm, paziņojusi Ukrainas Centrālās bankas vadītāja Valērija Gontareva. Par šādu risinājumu Ukraina jau vienojusies arī ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF).

Gontareva norādīja, ka līdzekļu Centrālajai bankai esot pietiekami un nauda Krievijas gāzes gigantam “Gazprom” tikšot pārskaitīta tuvākajā laikā.

Tuvākajā laikā Centrālā banka par Krievijas piegādāto gāzi samaksās 1,5 miljardus dolāru.

Ukrainas enerģētikas ministrs Jurijs Prodans pirmdien apstiprināja, ka Ukraina vēl nav maksājusi “Gazprom” par piegādāto gāzi, tomēr tas tikšot darīts jau tuvākajā laikā.

Kā ziņots, Eiropas Savienība (ES), Krievija un Ukraina pagājušajā nedēļā Briselē noslēgušas vienošanos par gāzes piegādēm.

Krievija piekritusi ziemas periodā nodrošināt dabasgāzes piegādes Ukrainai, līdz ar to nodrošinot arī gāzes piegādes ES caur Ukrainas teritoriju.

Ukraina piekritusi apmaksāt savus gāzes parādus un maksāt par gāzi Krievijai priekšapmaksā.

Līdz gada beigām Ukraina maksās 378 dolārus par 1000 kubikmetriem gāzes, bet 2015.gada pirmajā ceturksnī -, domājams, 365 dolārus par 1000 kubikmetriem, norādīja Krievijas un Ukrainas enerģētikas ministri.

Vienošanās ir spēkā līdz marta beigām, un tās ietvaros Ukraina piekritusi tuvākajā laikā samaksāt 1,45 miljardus dolāru no parāda un vēl 1,56 miljardus līdz gada beigām.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas