Ukrainā demontē Ļeņina statujas

0 komentāri

Maskotu cilvēku grupas Ukrainas austrumos naktī uz sestdienu demontējušas vairākus pieminekļus boļševiku noziedzīgā režīma pirmajam vadonim Ļeņinam.

Divi no pieminekļiem demontēti Harkovas augstākajās mācību iestādēs, un videoieraksti, kuros redzamas boļševiku elka gāšanas ainas, ievietoti tīmekļa vietnē YouTube. Pirms nedēļas Ukrainas parlaments apstiprināja likumprojektu, kas aizliedz komunistu un nacistu simbolus.

Lai gan Ukrainas prezidents Petro Porošenko vēl nav parakstījis šo likumprojektu un tas nav stājies spēkā, daudzi ukraiņi jau sākuši atbrīvošanos no komunistiskās pagātnes paliekām.

Piektdien Staņičnoluhanskē, kas atrodas Luhanskas apgabalā, kura teritoriju daļēji sagrābušas Krievijas apbruņotās teroristu bandas, tur joprojām esošais Ļeņina piemineklis sākotnēji tika nokrāsots Ukrainas karoga dzelteni-zilajās krāsās, bet pēc tam arī šis monuments tika nogāzts.

Foto

“Rajona administrācijas personāls no rīta ieradās uz darbu un atrada Ļeņinu horizontālā stāvoklī,” teikts gubernatora Genādija Moskaļa izplatītajā paziņojumā. “Protams, pasaules proletariāta varonis nevarēja paciest savu aptraipīšanu ar Ukrainas nacionālajām krāsām un nolēma atstāt pjedestālu, taču paklupa un nokrita.”

Arī teroristu un krievu algotņu daļēji sagrābtajā Doņeckas apgabalā esošajā Kramatorskā nezināmi cilvēki piektdien, izmantojot troses, nogāza vieno no boļševiku elku tēliem.

Tikmēr Maskavas atbalstītie teroristi okupētajā Novoazovskā piektdien no jauna uzslēja pērn demontēto Ļeņina statuju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas