Ukrainā aktīvi karo čečenu vienības

0 komentāri

Ukrainas separātistu pusē kopš vasaras sākuma karo arī čečenu vienības. Kā apgalvo paši kaujinieki, viņi nāk no dažādu struktūru specvienībām un paliks Ukrainā tik ilgi, kamēr būs nepieciešama viņu palīdzība.

Šos bruņotos vīrus starp citiem prokrieviskajiem kaujiniekiem var pazīt uzreiz – lai arī ietērps visiem ir līdzīgs, šie kaujinieki skandē saukli Allahu Akbar, bet viņu sejas vaibstos redzamas Kaukāza reģionam raksturīgās iezīmes.

Tie ir karotāji no pārsvarā musulmaņu apdzīvotās Krievijas Čečenijas republikas, kas kā viņi pašai saka esot atbraukuši palīgā – savai tautai. Kaujinieki savai vienībai devuši nosaukumu – Nāve, un kā apgalvo viņu komandieris – visi esot brīvprātīgie.

Pirmās ziņas par čečenu kaujinieku iesaistīšanos Ukrainas konfliktā izskanēja jau vasaras sākumā. Vienlaikus tika apšaubīts fakts, ka divus karus piedzīvojušie čečeni Ukrainā atrodas par velti.

Situāciju vēl vairāk sarežģī izskanējušie apgalvojumi, ka čečenu vienības karo abās pusēs. Tie, kas atbalsta Kijevu, uzskata, ka Maskava ir viņu kopīgais ienaidnieks, jo ir okupējusi Čečeniju.

Tikmēr Nāves vienības komandieris pauž pārliecību, ka Čečenija karā ar Krieviju tika gandrīz iznīcināta un miers atgriezies tikai tad, kad tās līderi atrada kopīgu valodu ar Krieviju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas