TV3 Ziņas Ukrainā! Černobiļas seku likvidatori jau pusgadu pieprasa lielākas pensijas

0 komentāri

Pretī Ukrainas parlamentam jau pusgadu piketē Černobiļas seku likvidatori. Viņu skaits radiācijas slimību rezultātā strauji sarūk, un pensijas ir tik mazas, ka ārstiem un zālēm naudas nepietiek.

Černobiļieši bijuši liecinieki šausmu filmu cienīgiem skatiem, un liktenīgo dienu notikumu sekas turpina vajāt viņus ikdienas.

Černobiļas seku likvidatori iepretim Ukrainas parlamentam izveidojuši štābu – te karogi, plakāti, mikroautobuss, kurā pasēdēt un atvilkt elpu. No politiķiem gan pretimnākšanas nekādas. Neviens pat parunāties neesot iznācis. Parlamentu sargā betona žogs un policija, no Kijevas ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

Foto

Ugunsdzēsēju brigādes pārstāvis atceras, ka traģēdijas vietā ar kolēģiem ieradies vien pāris stundas pēc sprādziena. Pateicoties viņu rīcībai, dzēšot jumtu, nenotika jauni sprādzieni.

Kad notika eksplozija, daudz radioaktīvo atkritumu uzlidoja uz jumta. Degšanas temperatūra sasniedza divus tūkstošus grādu! Puiši dzēsa un ar parastiem brezenta cimdiem meta apdzēsto urānu lejā uz zemes.

Ugunsdzēsēju biedrības priekšniekam nesen veikta sirds operācija, kas izmaksājusi 4000 eiro. Šo naudu viņa atbalstītāji joprojām cenšas savākt, lūdzot ziedojumus uz ielām. Vairākus mēnešus atrodoties bīstamajā zonā, Ivans bija liecinieks dažādām dabas anomālijām.

Tur dzima telēni ar piecām kājām, divām astēm. Runā, ka esot bijuši arī ar divām galvām, bet par to nezinu, pats neesmu redzējis.

Pikets pie parlamenta notiek sešus mēnešus. Šajā laikā miruši jau pieci Ivana kolēģi.

Arī Marijas ģimenē radiācija atstājusi traģiskas sekas – sirds vārstulis mainīts gan viņas 40 gadus vecajam dēlam, gan padsmitgadniecei, mazmeitai.

Tikmēr Černobiliešu problēmas Ukrainai pašlaik nav prioritāte. Teju visa uzmanība veltīta faktiskajam karam ar Krieviju, un nestabilajai politiskajai situācijai, kas saistīta ar milzīgajām ekonomiskajām problēmām.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas