Tuvākajā laikā Turcijas robežu varētu sasniegt vēl 600 000 bēgļu

0 komentāri

Tuvākajā laikā Turcijas robežu varētu sasniegt vēl 600 000 sīriešu, kuri bēg no karadarbības Alepo pilsētā, šādu prognozi izteicis Turcijas premjerministra vietnieks.

Viņš atzinis, ka šāds būtu ļaunākais iespējamais scenārijs. Tomēr, ņemot vērā, ka karadarbība Alepo turpinās un arvien vairāk iedzīvotāju bēg, Turcijai jābūt gatavai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bēgot no Krievijas un Sīrijas valdības bombardētās Alepo pilsētas, pēdējo dienu laikā Turcijas robežu sasnieguši jau 30 000 bēgļu.

Jau vēstīts, ka pērn Eiropā ieradušies vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju.

Cenšoties palīdzēt visvairāk imigrantu plūsmas skartajai Grieķijai un Itālijai, Eiropas Savienība (ES) garās diskusijās pērn spējusi vienoties par 160 000 patvēruma meklētāju pārvietošanu.

Rēķinot no kopējā pērn ieradušos cilvēku skaita, tā ir tikai aptuveni sestā daļa. Bet arī šos patvēruma meklētājus Eiropas valstis nesteidz uzņemt. Pagaidām pārvietoti ir tikai daži simti jeb mazāk par pusprocentu no plānotā.

No Baltijas valstīm pirmā patvēruma meklētājus pērn decembra vidū uzņēma Lietuva. Taču irākiešu ģimene vērsās tiesā pret valsti, jo tai nav piešķirts bēgļu, bet gan pagaidu tiesiskās aizsardzības statuss.

Savukārt Igaunijā patvēruma meklētāju uzņemšana kavējoties, jo nosūtītājvalsts Itālija nespēj sniegt pietiekamu informāciju, lai izvērtētu pretendentus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas