Turcijai ir izšķiroša loma bēgļu plūsmas apturēšanā. ES sagaida konkrētu rīcību

0 komentāri
Turcijai ir izšķiroša loma bēgļu plūsmas apturēšanā. ES sagaida konkrētu rīcību
Foto: AFP / LETA

Eiropā turpina ierasties arvien vairāk nelegālo imigrantu. Lielākā daļa šķērso Turciju, tādēļ Eiropas līderi nosprauduši Turciju kā galveno mērķi, caur kuru panākt migrantu skaita samazināšanos.

Pēc tam, kad ir izdevies šķērsot Grieķiju, Maķedonijā migrantu tūkstošus iesēdina vienā no valdības organizētajiem vilcieniem, kas apstājas Tabanovces ciematā – vien pāris kilometru attālumā no robežas ar Serbiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc izkāpšanas migranti, lielākoties sīrieši vai irākieši, uz brīdi var atpūsties, taču drīz vien viņiem ir jāturpina ceļš un ar kājām jānoiet vairāki kilometri līdz Serbijai.

Bēgļi ierodas Turcijā:

Pirmais apstāšanās punkts Serbijā ir Miratovacas kontrolpunkts, kur visas viņu personīgās mantas pārbauda ar rentgena iekārtu. Cilvēki ir spiesti gaidīt garās rindās, lai iekārta pārbaudītu, vai tajās nav nekādu bīstamu priekšmetu. Rindā stāv arī Manarams Akurzada – bēglis no Afganistānas, kurš Eiropas līderus pamāca vairāk koncentrēties uz krīzes atrisināšanu Sīrijā.

Īsi pirms došanās uz bēgļu tematikai veltītu samitu Briselē Vācijas kanclere Angela Merkele šodien akcentēja, ka Eiropai nav izredžu panākt bēgļu krīzes atrisinājumu bez sadarbības ar Turciju. Plānots, ka sanāksmē Briselē valstu līderi vienosies par jauniem veidiem, kā apkarot nekontrolēto cilvēku ierašanos. Viena no iecerēm paredz vienoties ka ārējo Eiropas robežu apsargāšanā varētu piedalīties arī tās valstis, kas nav Eiropas Savienībā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas