Turcija pieprasa bezvīzu režīmu, citādāk nebūs vienošanās ar ES bēgļu jautājumā

1 komentārs

Eiropas Savienība negrasās samazināt prasības Turcijai bezvīzu režīma ieviešanā, kā arī noraidījusi jebkādus pārmetumus, ka Eiropa nepilda noslēgto vienošanos ar Ankaru. Tā šodien Strasbūrā tiekoties ar Turcijas premjerministru Ahmetu Davutoglu, paziņojis Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Kopš martā noslēgtās vienošanās starp abām pusēm Ankara bieži Eiropai pārmetusi savu saistību nepildīšanu, ko tā apmaiņā pret bēgļu plūsmas ierobežošanu tai ir garantējusi, tostarp arī punkts par bezvīzu režīma ieviešanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vakar Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu, uzrunājot Turcijas iedzīvotājus, vēlreiz akcentējis, ka līdz jūnijam panākt bezvīzu režīma ieviešanu starp Eiropu un Turciju ir pietiekami svarīgi, vai arī Ankarai noslēgtā vienošanās ar Eiropas Savienību par bēgļiem var vairāk nebūt saistoša.

Foto

Davutoglu cer, ka visas nesaskaņas tiks atrisinātas tuvākajās dienās, kad paredzēta tikšanās arī ar Eiropas Savienības valstu pārstāvjiem. Tomēr jau šīs dienas tikšanās laikā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzsvēris, ka arī pašai Turcijai ir jāpilda Eiropas Savienības izvirzītās prasības, ja tā vēlas bezvīzu režīma ieviešanu.

Tāpat Eiropas Savienības institūcijas norādījušas, ka pašlaik Turcija ir izpildījusi tikai 19 no kopumā 72 bezvīzu režīma ieviešanas punktiem, tajā pašā laikā Turcija savu sabiedrību informē par to, ka tai atlikuši izpildīt tikai 17 punkti, kuri līdz vasarai tikšot arī  izpildīti.

Tikmēr daudzas dalībvalstis Eiropā ir noraizējušās, ka bezvīzu režīma ieviešana ar Turciju tikai vēl vairāk varētu pasliktināt jau tā esošo bēgļu krīzi Eiropā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Andis
    0

    Andis

    Šis izklausās pēc dzērāja, kurš nopircis polšu uz krīta , bet pēc stundas atgriežas un pārdevējai piedraud, ja šī nedos vēl vienu uz krīta, tad par pirmo trauku tas vairs nemaksās.

    20.04.2016 09:38

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas