Turcijā absolūto varu atgūst Taisnīguma un attīstības partija

0 komentāri

Uzvaru Turcijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās guvusi valdošā Taisnīguma un attīstības partija. Partija atguvusi absolūto vairākumu, kuru tā zaudēja pēc iepriekšējām parlamenta vēlēšanām jūnijā.

Analītiķi uzskata, ka šāda uzvara valstī sola nopietnas pārmaiņas. Partijas dibinātājs – prezidents Redžeps Tajips Erdogans – plāno Turciju pārveidot par prezidentālu valsti. Īsi pēc uzvaras Taisnīguma un attīstības partija jau paziņojusi, ka aicinās veikt izmaiņas valsts konstitūcijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Es aicinu visas jaunievēlētās partijas apvienoties un izstrādāt jaunu valsts nacionālo konstitūciju, lai varētu nodrošināt godīgu valsts pārvaldību un politiku bez birokrātijas,” citēts valsts premjers Ahmets Davutoglu.

Skaties foto:

Tikmēr tiek paustas bažas, ka vēlēšanu iznākums veicinās šķelšanos starp Erdogana atbalstītājiem un pretiniekiem, kuri baidās, ka valstī varētu nostiprināties autoritārais režīms.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas