Tūkstošiem cilvēku pēdējā gaitā pavada nogalināto Ņemcovu

0 komentāri

Maskavā notikusi atvadīšanās no noslepkavotā Krievijas opozīcijas aktīvista un politiķa Borisa Ņemcova. Uz ceremoniju bija ieradušies tūkstošiem cilvēku, tostarp arī daudzi uzņēmēji un sabiedrībā zināmi cilvēki. Pārstāvjus uz ceremoniju bija nosūtījis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Izrādīt cieņu Borisam Ņemcovam ieradās tik daudz cilvēku, ka līdz Nobela prēmijas laureāta Andreja Saharova vārdā nosauktajam centram, kur notika atvadīšanās, stiepās aptuveni kilometra gara rinda.

Saharova centra zāles sienas bija izklātas ar Ņemcova fotogrāfijām un pie atvērtā Ņemcova zārka stāvēja politiķa tuvi draugi un radinieki, tostarp arī Ņemcova māte, kurai šodien aprit 88 gadi. Bēru ceremonija bija atklāta un pieejama ikvienam.

”Viņš skaidroja, atklāja problēmas un sniedza argumentus. Viņš nepatika daudziem cilvēkiem. Viņš viņiem kļuva par ienaidnieku. Viņš daudziem bija ienaidnieks, jo teica taisnību. Taču daudzi negrib dzirdēt taisnību un pat ir gatavi nogalināt, nogalināt pie Kremļa sienas, Maskavas centrā,” bēru ceremonijā teica bijušais Krievijas premjers Mihails Kasjanovs.

Ne Krievijas prezidents Vladimirs Putins, ne arī premjers Dmitrijs Medvedevs uz ceremoniju nebija ieradušies, bet Krievijas valdību atvadīšanās ceremonijā pārstāvēja vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs, Krievijas prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Sergejs Prihodko.

No sabiedrībā zināmākajiem cilvēkiem no Ņemcova atvadījās arī miljardieris Mihails Prohorovs, kurš pēdējās vēlēšanās kandidēja uz prezidenta amatu, pirmā Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina atraitne Naina Jeļcina, bijušais Krievijas vicepremjers Anatolijs Čubaiss un ar Latviju saistītais miljardieris, Alfa group bankas prezidents Pjotrs Avens. Ņemcova tuvs līdzgaitnieks, bijušais Lielbritānijas premjerministrs Džons Meidžors, kurš arī bija ieradies uz ceremoniju, sacīja, ka Ņemcova iesāktie darbi turpināsies.

”Pirmo reizi es Borisu satiku 90.-to gadu sākumā. Es ļoti apbrīnoju, par ko viņš cīnījās un ko aizstāvēja. Viņš aizstāvēja likumu un runas brīvību. Lietas, pret ko viņš vērsās, bija tikpat svarīgas – agresija, represijas un korupcija. Un, ja kāds uzskata, ka viņa balss tiks apklusināta, tad viņi ir pieļāvuši ļoti lielu kļūdu,” tā bijušais Lielbritānijas premjerministrs Džons Meidžors.

Ņemcova zārku no Saharova centra iznesa, pūlim skandējot saukli, Varoņi nemirst. Vēlāk, cilvēkiem izklīstot, skanēja saukļi Krievija bez Putina, Nost ar čekistu varu.

Ņemcova pēdējā atdusas vieta ir Trojekurovas kapsēta, kur 2006. gadā apglabāja noslepkavoto žurnālisti Annu Poļitkovsku. Kopš viņas slepkavības Ņemcova nāve ir kļuvusi par skaļāko slepkavību Krievijas prezidenta Vladimira Putina valdīšanas laikā.

Borisa Ņemcova nāvi komentējis arī ASV prezidents Baraks Obama, kurš norādījis, ka slepkavība liecina par vispārējo politisko klimatu šodienas Krievijā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas