Trauksme Parīzē: ar “Allāha” vārdu uz lūpām vīrietis mēģina iebrukt policijas iecirknī un tiek nošauts

0 komentāri

Karikatūras žurnāla Charlie Hebdo slaktiņa gadadienā Parīzi atkal pāršalkusi trauksme. Kāds vīrietis, izkliedzot saukli par Allāha varenību, mēģinājis iebrukt policijas iecirknī, taču nošauts. Tas noticis laikā, kad Parīzē norisinājās vērienīgi Charlie Hebdo terorakta upuru piemiņas pasākumi.

Bloķētas ielas, policisti ar automātiem un trauksme – ceturtdien, gadu pēc asiņainā uzbrukuma karikatūristiem, kas kariķēja pravieti Muhamedu, Parīzē atkal valda ļoti nepatīkama gaisotne. Kāds vīrietis, vicinot nazi un kliedzot: “Allah Akbar!”, skrēja policijas iecirkņa virzienā, taču tika nošauts. Nekavējoties pilsētā sākās ārkārtas drošības pasākumi. Policisti veica pārbaudes gan ielās, gan metro un tuneļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr Charlie Hebdo redaktors intervijā akcentējis, ka žurnāls negrasās padoties teroristu spiedienam un arī turpmāk nekautrēsies no provokatīviem izdevumiem: “Mēs nedzīvojam kā cietumā, labākais pierādījums ir tas, ka turpinām savu darbību. Kuaši brāļi pēc apšaudes izskrēja ārā no redakcijas, kliedzot: Mēs nogalinājām Šarlī! Nē, viņi nenogalināja. Mēs turpinām darboties.”

Foto

Atceres pasākumos Parīzē piedalījās kā politiķu elite, tā vienkāršie iedzīvotāji. Šis un līdzīgi satīras žurnāli man un manai paaudzei nozīmē ko vairāk nekā tikai izdevumu. Tā ir vārda brīvība. Jā, dažkārt karikatūras šokē arī mani, taču tie ir tikai zīmējumi, un mums jāprot par tiem pasmieties.

Pagājušā gada 7. janvārī divi teroristi nošāva 11 cilvēkus, lielākoties Charlie Hebdo karikatūristus. Krīze turpinājās vairākas dienas, kad noziedznieki bēguļoja, bet viņu kompanjons saņēma ķīlniekus kādā košera veikalā. Kopumā gāja bojā 17 cilvēki.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas