Trakie vācieši! Cilvēki metas Donavas upē, ievērojot 50 gadus senu tradīciju

0 komentāri

Janvāris nav šķērslis, lai dotos peldēties – apmēram divi tūkstoši cilvēku Vācijā devušies peldēties Donavas upē, īstenojot senu tradīciju, kas Neiburgas pilsētā tiek ievērota jau gandrīz 50 gadus.

Tūkstošiem cilvēku pulcējās Donavas krastos, lai noraudzītos, kā hidrotērpus vai vienkārši peldbiksēs tērpti cilvēki viens pēc otra metas ūdenī, lai izbaudītu apmēram trīs grādus silto, spirdzinošo ūdeni. Daudziem mugurā bija karnevāla tērpi vai maksas, citi bija apvienojušies komandās, lai vairotu jautro noskaņojumu.

Kamēr gaisa temperatūra bija apmēram 10 grādu, ūdenī bija krietni dzestrāks. Taču tas netraucēja pasākuma dalībniekiem veikt vairākus simtus metru garu distanci.

Pēc peldēšanās beigām visi tika cienāti ar karstu zupu. Daudziem šī pelde, kas šogad tiek rīkota jau 47 reizi, iezīmē veselīgu startu karnevālu sezonai Vācijā, kuras laikā norisinās ne mazums jautru pasākumu, kas ietver alus lietošanu lielos daudzumos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas