Trakajiem pieder pasaule! Britu lidotāja vienatnē dosies no Anglijas uz Austrāliju

0 komentāri
Trakajiem pieder pasaule! Britu lidotāja vienatnē dosies no Anglijas uz Austrāliju
Ilustratīvs foto: Chris_Parfitt/Flickr

Tev noteikti jāizlasa

85 gadus pēc tam, kad angļu aviatore Eimija Džonsone kļuva par pirmo sievieti, kura vienatnē nolidojusi no Anglijas uz Austrāliju, kāda britu lidošanas entuziaste Treisija Kērtina-Teilore nolēmusi atkārtot vēsturisko lidojumu.

Treisija Kērtina-Teilore grib atkārtot 1930. gadā vienatnē veikto bīstamo lidojumu no Lielbritānijas uz Austrāliju, kas Džonsones vārdu ierakstīja vēstures grāmatās.

20 tūkstošu kilometru garo ceļu viņa veiks ar 1942. gadā Boeing rūpnīcā ražotu lidaparātu. Savā ceļojumā Kērtina-Teilore lidos pāri 23 valstīm un veiks 50 nolaišanās, lai uzpildītu degvielu.

Tiek plānots, ka Sidneju viņa sasniegs nākamā gada sākumā. Par to, cik lidojums ir bīstams, liecina Eimijas Džonsones memuāri, kuros viņa apraksta, ka pat vairākas reizes nonāca situācijā, kas varēja beigties ar nāvi.

Līdzīgi kā Džonsonei arī Kērtinai-Teilorei būs jāpārdzīvo tropiskās viesuļvētras un jārēķinās, ka var nākties veikt ārkārtas piezemēšanos kādā no valstīm, ko plosa militāri konflikti. Tomēr šis lidojums tiek veikts ar modernāku un krietni labāk aprīkotu lidaparātu.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas