Tokijā karstuma dēļ miruši desmitiem cilvēku

0 komentāri

Ilgstošs karstums skāris Tokiju. Japānas galvaspilsētā tas prasījis vismaz 40 cilvēku dzīvību, izskanot bažām par to, ka arvien augošā gaisa temperatūra varētu ietekmēt 2020. gada Tokijas vasaras olimpiskās spēles.

Pēdējās sešas dienas gaisa temperatūra Tokijā pārsniedz 35 grādus pēc Celsija, kas ir jauns rekords. Taču līdz ar 58% mitrumu saskaņā ar karstuma indeksu sajūta pie šādas temperatūras ir tuvāka +44 grādiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gaisa temperatūra ir augsta arī citviet Japānā – karstuma dēļ hospitalizēti vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku.

Japānas mediji, analizējot temperatūras kāpumu pēdējo gadu laikā, secina, ka olimpisko spēļu laikā tā varētu pārsniegt +40 grādus. Jau 1964. gadā, kad Tokija bija olimpisko spēļu mājvieta, atklāšanas ceremoniju nācās atlikt līdz 10. oktobrim lielā karstuma dēļ.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas