Tiek izvirzītas pirmās Germanwings lidmašīnas avārijas versijas

0 komentāri

Kā galvenās aviokompānijas Germanwings lidmašīnas avārijas versijas tiek minētas problēmas ar dzinējiem, degvielu vai arī iespēja, ka no lidmašīnas atdalījās kāda nozīmīga detaļa, ziņo ārvalstu mediji.

Atklātībā nonākušās ziņas, ka dienu pirms avārijas lidmašīna bija nostāvējusi lidostā, jo tai bija nepieciešams steidzams remonts. Zināms, ka pilots bijis pieredzējis un ka pirms avārijas ekipāža neraidīja nekādus briesmu signālus.

Skaidrs avārijas iemesls joprojām nav zināms, taču glābēji ir apstiprinājuši, ka visi cilvēki, kuri lidmašīnā atradās, ir gājuši bojā.

Trešdien, 25. martā, tiek plānots sākt atšifrēt jau avārijas dienā atrasto lidmašīnas melno kasti, kas satur pilotu sarunu ierakstus.

Trešdienas rītā atsākušies meklēšanas darbi, kas pa nakti bija pārtraukti. Glābšanas darbus apgrūtina tas, ka lidmašīnas atlūzas atrodas kalnos, ļoti grūti sasniedzamā vietā aptuveni 2000 metru augstumā.

“Lidmašīnas atlūzas ir izkaisītas četru hektāru platībā dažādās vietās ar 200 metrus lielu augstuma starpību. Attālums no lidmašīnas ietriekšanās vietas līdz tās galējam piezemēšanās punktam ir 600 metru. Ieleja ir 60 metrus dziļa,” stāstīja glābšanas komandas vadītājs Fredeiks Petitjens.

Jau ziņojām, ka otrdien Francijas Alpos avarēja Vācijas aviokompānijas Germanwings Airbus A320 lidmašīna, kurā atradās 150 pasažieri un apkalpes locekļi. Katastrofa notikusi neilgi pēc tam, kad pilots pārraidījis trauksmes signālu. Laika apstākļi tobrīd bijuši labi.

Sēras Francijā un Spānijā

Pieminot lidmašīnas traģisko avāriju, Spānijā un Francijā trešdien izsludinātas trīs dienu sēras. Vācijas pilsētā Haltenā pagājušajā naktī notika aizlūgums, pieminot 16 avārijā bojā gājušos skolēnus un divus viņu skolotājus.

 Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas