Tev ir iPhone? Apskaties, kādos apstākļos cilvēki to ir saskrūvējuši!

1 komentārs

Pie konveijera samocīti, guļoši un bezspēcīgi cilvēki – tāda aina paveras britu raidsabiedrības BBC slepeni uzfilmētā video kādā Šanhajā rūpnīcā, kur top visā pasaulē, tostarp arī Latvijā iecienītie iPhone mobilie telefoni.

BBC ar šo video ir izraisīju plašu skandālu, kur iesaistīts ASV tehnoloģiju gigants Apple par darba ņēmēju tiesību neievērošanu Pegatron rūpnīcās Ķīnā, kur tiek salikti populārie mobilie telefoni iPhone, planšetes iPad un Mac datori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

BBC žurnālistiem izdevies ne tikai slepeni uzfilmēt darb apstākļus un nogurušos cilvēkus ražotnē, bet arī iekārtoties tur darbā. Viens no žurnālistiem, kuram tika dots komplektēt iPhone 6 komponentes, pastāstīja , ka viņam, neraugoties uz lūgumu piešķirt brīvdienu, nācies strādāt 18 maiņās bez brīvdienām. Garākā no maiņām ilgusi 16 stundas. Viņš arī pastāstīja, ka ”ik reizes, kad atgriezos no maiņas kopmītnēs, es nevarēju pakustēties. Pat tad, kad biju izsalcis, man nebija īsti spēku, lai pieceltos un paēstu. Es vienkārši gribēju gulēt un neko nedarīt, bet naktīs es nevarēju pagulēt stresa dēļ.”

Apple, komentējot video, norādīja, ka snaudoši cilvēki esot ierasta prakse Ķīnā. Proti, darba pārtraukumus ķīnieši izmantojot, lai nosnaustos. Tomēr slepenā video sakarā tikšot veikta izmeklēšana, norādīja Apple.

Tikmēr zinātāji mēļo, ka Apple vadītājs Tims Kuks esot ārkārtīgi aizskarts, ka BBC vaino Apple sliktā attieksmē pret saviem darbiniekiem.

Skaties video.

1 komentārs

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas