Terorists Girkins Putinam paredz Miloševiča likteni

0 komentāri

Bijušais teroristu organizācijas Doņeckas tautas republika (DTR) līderis Igors Girkins (Strelkovs) Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam paredz Serbijas prezidenta Slobodana Miloševiča likteni.

Miloševičs mira no sirdslēkmes 2006.gadā Hāgas tribunāla cietumā, tā arī nesagaidījis spriedumu apsūdzībās kara noziegumos, noziegumos pret cilvēci un par genocīda īstenošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Girkins nedēļas nogalē uzstājies ar runu Jekaterinburgā, kur rīkota kustības Jaunkrievija aktīvistu sanāksme, paužot neapmierinātību par izmaiņām Kremļa taktikā Donbasā.

”Vispirms Jaunkrievija, pēc tam nav Jaunkrievija, bet Doņeckas un Luhanskas tautas republikas, pēc tam nav tautas republikas, bet pašpasludinātās republikas, bet tagad jau tie ir atsevišķi Ukrainas rajoni. It kā runāja par krievu pasauli, par to, ka jāatbalsta savējie,” savu neapmierinātību pauda Girkins, Putinam paredzot Miloševiča likteni.

Girkins kādu laiku bija Doņeckas teroristu republikas aizsardzības ministrs, bet tad augustā negaidīti tika atsaukts atpakaļ uz Krieviju.
Kopš tā laika viņš vairākkārt veltījis kritizējis Kremļa politiku Ukrainā, uzstājot, ka Putinam vajadzēja jau sākotnēji iesūtīt Doņeckā un Luhanskā karavīrus, lai atbalstītu vietējos kaujiniekus, kā to izdarīja Krimā, kas ļautu visu Donbasu pievienot Krievijai.

Girkins ir Krievijas militārā izlūkdienesta rezerves pulkvedis, kas iepriekš kā brīvprātīgais karojis Piedņestras konfliktā, Bosnijas karā un kā algotnis Čečenijā.

Pagājušā gada martā slāvu pasaules sludinātājs piedalījās Krimas okupācijā, bet pēc tās aneksijas šķērsoja Ukrainas un Krievijas sauszemes robežu un Ukrainas austrumos sāka vadīt prokrievisko kaujinieku uzbrukumus. Septembrī medijos parādījās ziņas, ka Girkins Donbasu pametis un atgriezies Maskavā.

Ukrainas varas iestādes viņam izvirzījušas apsūdzības terorismā, pret viņu noteiktas Eiropas Savienības (ES) sankcijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas