Teroristi Tunisijā nogalina tūristus no Eiropas

0 komentāri

Teroristu uzbrukumā slavenajā Bardo muzejā Tunisijas galvaspilsētā Tunisā trešdien nogalināti 19 cilvēki, tostarp 17 ārvalstu tūristi, paziņojis Tunisijas premjerministrs Habibs as Sids. Drošības spēku operācijas rezultātā nogalināti divi uzbrucēji.

Bojāgājušo vidū ir 17 ārvalstu tūristi, viens tunisiešu žurnālists un policists. Vēl 22 ārvalstu tūristi un divi tunisieši guvuši ievainojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā pavēstīja as Sids, dzīvības zaudējuši tūristi no Spānijas, Vācijas, Polijas un Itālijas. Tunisijas veselības ministrs Saids Aidi paziņoja, ka ievainoto vidū ir Francijas, Dienvidāfrikas, Polijas, Itālijas un Japānas pilsoņi.

Polijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka ievainoti trīs poļi, bet Itālijas Ārlietu ministrija ziņo par vismaz diviem ievainotiem tās pilsoņiem.

Uzbrukuma gaitā divi ar Kalašņikova automātiem bruņojušies uzbrucēji muzejā atklāja uguni uz cilvēkiem. Kā paziņoja as Sids, bijuši līdz pieci uzbrucēji, no kuriem divi bijuši tieši iesaistīti uzbrukumā un tika nogalināti. Viņiem varēja palīdzēt vēl divi līdz trīs kaujinieki.

Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni uzbrukumā apsūdzējusi džihādistu grupējumu “Islāma valsts”, lai gan līdz šim neviens atbildību par uzbrukumu nav uzņēmies.

Šis Tunisijā ir asiņainākais terorakts kopš 2010.-2011.gada “arābu pavasara” nemieros tika gāzts valstī ilgus gadus valdījušais diktators Zins el Abidins ben Ali.

Tunisijā ir nopietna džihādistu klātbūtne, tomēr sadursmes līdz šim pamatā notikušas Alžīrijas pierobežas kalnos, valsts rietumdaļā.

Kaut arī Tunisijā ir tikai 11 miljoni iedzīvotāju, ārvalstu džihādistu rindās Sīrijas pilsoņkarā visvairāk ir tieši Tunisijas pilsoņu.

As Sids, kurš pie varas nāca pagājušajā mēnesī, paziņojis, ka cīņa ar terorismu ir viņa valdības viena no galvenajām prioritātēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas