Teilorei Sviftai pārmet rasismu viņas jaunajā klipā, kas uzņemts Āfrikā

0 komentāri

Kritikas krustugunīs nonākusi amerikāņu dziedātāja Teilore Svifta. Izskanējuši iebildumi par to, ka viņas jaunākais videoklips, kas filmēts Āfrikā, taču tajā nav redzams neviens melnādains cilvēks.

Video Wildest Dreams Svifta redzama kā Holivudas aktrise 50. gados, kura Āfrikā uzņem filmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Klipā ir gan Svifta, gan Āfrikas daba un dzīvnieki – taču nav neviena melnādainā Āfrikas pamatiedzīvotāja. Daži niknākie kritiķi pauž sašutumu, ka stereotipi par Āfriku joprojām ir amerikāņu popkultūras nozīmīga sastāvdaļa.

ASV sabiedriskās radiostacijas NPR pārstāvji atklātā vēstulē pauž šoku, ka 2015. gadā Teilora Svifta, viņas ierakstu kompānija un video producentu grupa uzskata par pieņemamu tāda video veidošanu, kurā glorificēta balto kolonistu fantāzija par Āfriku.

Skaties foto!

Taču videoklipa režisors Džozefs Hāns norādījis, ka Wildest Dreams attēlo divu aktieru mīlasstāstu filmas uzņemšanas laukumā. Viņš norāda, ka “daudzu melnādainu aktieru iekļaušana būtu vēsturiska neprecizitāte, un tādā gadījumā videoklipu apsūdzētu vēstures pārrakstīšanā”. Pēc viņa teiktā, videoklipā nav nekāda politiska zemteksta – mērķis bijis parādīt traģisku mīlas stāstu klasiskā Holivudas estētikā.

Pirmdien iznākušais videoklips skatīts vairāk nekā 19 miljonus reižu.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas