Streikojošo strādnieku piketi paralizē satiksmi Briselē

0 komentāri

Valdības iecerētie taupības pasākumi ir izpelnījušies plašu nepatiku Beļģijā. Šodien visā valstī bija pamatīgi traucēta sabiedriskā transporta kustība, bet galvaspilsētas Briseles lidostā atcelta gandrīz puse avioreisu. 

Darba nedēļas sākums Briselē izvērsies satiksmes haosā. Beļģijas galvaspilsētā, kas ir mājvieta virknei Eiropas Savienības iestāžu un citu starptautisku organizāciju galvenajām mītnēm, nekursē metro, autobusi un tramvaji. Arī ātrvilcienu satiksme uz Franciju, Nīderlandi un Vāciju, kā arī Eurostar līnijā uz Londonu tika apturēta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī Briseles lidostā tika atcelta gandrīz puse no visiem avioreisiem. Daudziem, it īpaši ārvalstu tūristiem, tas bija negaidīts – un nepatīkams pārsteigums.

Streikojošo strādnieku piketi šodien norisinājās arī pie vairākiem rūpniecības uzņēmumiem, traucējot to darbu. Beļģija jau piedzīvojusi vairākus streikus, turklāt šis vēl nav pats vērienīgākais – krietni plašāka protesta akcija gaidāma 15.decembrī, kad valstī plānots ģenerālstreiks.

Strādājošo protesta akcijas sākās pirms mēneša kad apmēram 100 tūkstoši cilvēku izgāja Briseles ielās demonstrācijā kas beidzās ar vardarbīgām sadursmēm kurās vairāk nekā 150 cilvēki, pārsvarā policisti, guva ievainojumus.

Arodbiedrības protestē pret 38 gadus vecā premjera Šarla Mišela centriski labējās valdības koalīcijas reformu plāniem, tostarp pensijas vecuma palielināšanu un izdevumu samazināšanu civildienesta uzturēšanai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas