Straujuma: Tiesas lēmums par airBaltic ir neadekvāts

0 komentāri

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) uzskata, ka tiesas lēmums atļaut arestēt aviokompānijas airBaltic un Rīgas lidostas īpašumus ir neadekvāts. Straujuma medijiem atzina, ka situācija ir nepatīkama, taču Satiksmes ministrija jau ir sākusi darbu pie jautājuma risināšanas. Šovakar arī plānota ministrijas vadības tikšanās ar Lietuvas kolēģiem.

Pati Straujuma vakar šo jautājumu apspriedusi ar Lietuvas premjerministru Aļģirdu Butkeviču.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Es domāju, ka šis lēmums ir absolūti neadekvāts. Bet es nevaru ietekmēt tiesas,” noteica Straujuma.

Kā ziņots, Eiropas Savienības (ES) Tiesa nolēmusi, ka ar Lietuvas tiesas lēmumu var arestēt aviokompānijas airBaltic un Rīgas lidostas īpašumu 200 miljonu litu (57,92 miljonu eiro) vērtībā. Tas paver durvis bankrotējušās flyLAL kreditoriem prasīt zaudējumu atlīdzināšanu par iespējamo airBaltic negodīgo rīcību.

Lietuvas aviokompānija flyLAL 2009. gadā bankrotēja, kā vienu no iemesliem minot negodīgu konkurenci. 2008. gadā Lietuvas Apelācijas tiesa nolēma arestēt Rīgas starptautiskās lidostas un airBaltic īpašumu nepilnu 200 miljonu litu vērtībā, ko bija pieprasījusi flyLAL. Latvijas amatpersonas savukārt norādījušas, ka Lietuvas lidsabiedrības attieksme ir ļoti vienkārša – atņemsim latviešiem airBaltic un paši lidosim no Viļņas – un ka flyLAL bankrots nenotika Rīgas lidostas piemēroto atlaižu airBaltic dēļ.

Tiesa kā nodrošinājumu nolēma arestēt airBaltic un Rīgas lidostas īpašumus par šo summu, neattiecinot to vienīgi uz banku kontiem, jo tas varētu traucēt uzņēmuma darbību.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas