Stoltenbergs stājies NATO ģenerālsekretāra amatā

0 komentāri

1. oktobrī par NATO jauno ģenerālsekretāru kļuvis bijušais Norvēģijas premjerministrs Jenss Stoltenbergs.
Šajā amatā viņš nomainīja bijušo Dānijas premjeru Andersu Fogu Rasmusenu, kurš militāro aliansi vadītāja kopš 2009. gada augusta.

J. Stoltenbergs ir NATO 13. ģenerālsekretārs kopš alianses dibināšanas 1949. gadā un pirmais Norvēģijas pārstāvis šajā amatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Daudziem norvēģiem 55 gadus vecā Stoltenberga kļūšana par NATO ģenerālsekretāru bija pārsteigums. Lai arī Norvēģijas ekspremjers bijis aktīvs starptautiskajā politikā, viņa darbība galvenokārt bijusi saistīta ar klimata problēmām, starptautisko ekonomiku un bērnu veselības aprūpes lietām. Drošības un aizsardzības jautājumu risināšanā līdz šim viņš iesaistījies mazāk.

Viņš NATO vadībā stājas laikā, kad Ziemeļatlantijas alianse saskaras ar lielākajiem un sarežģītākajiem izaicinājumiem kopš aukstā kara beigām – Krievijas agresiju Ukrainā un Islama valsts uzbrukumiem Sīrijā un Irākā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas