“Statoil” turpinās sadarbību ar “Rosņeft”

0 komentāri

Neskatoties uz Rietumu piemērotajām sankcijām Krievijai, Norvēģijas enerģētikas kompānija “Statoil” plāno turpināt sadarbību ar Krievijas lielāko naftas uzņēmumu “Rosneft”, pirmdien paziņojis “Statoil” vadītājs Helge Lunds.

Lunds aģentūrai “Dow Jones Newswires” atzina, ka Ukrainas krīzes dēļ Maskavai piemērotās sankcijas apgrūtinājušas “Rosneft” darbu, kā arī nav padarījušas vieglāku dzīvi uzņēmumiem, kas saistīti ar “Rosneft” un citām Krievijas kompānijām. Bet “Statoil” mērķis ir turpināt sadarbību ar “Rosneft”, norādīja Lunds, piebilstot, ka viņi cer uz diplomātiskiem risinājumiem spriedzes mazināšanai starp Rietumiem un Krieviju.

2012.gada maijā “Statoil” un “Rosneft” paziņoja par stratēģisko partnerību, sadarbojoties perspektīvo naftas iegulu izpētē Arktikā un Austrumāzijā.

Tomēr Rietumu piemērotās sankcijas Krievijai varētu ietekmēt abu uzņēmumu sadarbību, jo tās attiecas uz vairākos naftas sektoros izmantoto tehnoloģiju tirdzniecību.

Taču Lunds pauda pārliecību, ka “tas būs vairāk birokrātisks process”, kas prasīs ilgāku laiku.

Norvēģija nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, bet ieviesa līdzīgas sankcijas kā ES.

Norvēģija un Krievija ir lielākās fosilās degvielas ražotājas Eiropā.

“Statoil” un “Rosneft” šomēnes sāka kopīgu izpēti Norvēģijas ūdeņos Barenca jūrā.

“Rosneft” jūlija beigās arī paziņoja par sešu naftas platformu iznomāšanu no Norvēģijas kompānijas “Seadrill” filiāles “North Atlantic Drilling” (NADL).

Šis 3,22 miljardus eiro līgums ļaus “Rosneft” iegūt tehnoloģijas, ko sankcijas, visticamāk, aizliegtu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas