Starptautisks skandāls: amerikāņu tūrists nošauj Āfrikā slavenāko lauvu

1 komentārs

Kāds amerikāņu zobārsts, kurš brīvajā laikā ir kaislīgs mednieks, radījis starptautisku skandālu. Viņš nošāvis Zimbabves slavenāko lauvu Sesilu, kas bija viens no populārākajiem nacionālā parka iemītniekiem.

Lai gan amerikāņu zobārsts apgalvo, ka viņu apkrāpuši medību organizatori, šī nav pirmā reize, kad odiozais mednieks nonāk nepatikšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nošautais 13 gadus vecais lauvu tēviņš Sesils izcēlās ar savām melnajām krēpēm, un bija slavenākais Hvanges nacionālā parka iemītnieks. Par lauvas graciozitāti priecājās tūkstošiem tūristu. Tiesa gan, līdz brīdim, kad Zimbabvē ieradās Valters Palmers no ASV Minesotas štata. Zobārsts, brīvajā laikā kaislīgs mednieks, kopā ar vietējiem izpalīgiem devās medībās, izvilinot lauvu no nacionālā parka teritorijas un sašaujot viņu ar loku. Aptuveni 40 stundas ievainotais lauva bēguļoja no vajātājiem, līdz tika nogalināts ar šaujamieroci.

“Mums ir zināms, ka dzīvniekam uzbruka ap desmitiem vakarā. Visticamāk, loks tika izmantots, lai nebūtu lieka trokšņa, lai nepievērstu uzmanību, tātad ir pamats domāt, ka šim faktam notikušajā ir ļoti būtiska loma,” sacīja dzīvnieku aizstāvis Džefs Flokens.

Tiek uzskatīts, ka ASV tūrists par lauvas nomedīšanu maksājis aptuveni 50 tūkstošus ASV dolāru. Zimbabves policija saistībā ar notikušo aizturējusi divus vietējos un izsludinājusi meklēšanā arī pašu Palmeru.

Malumedniecība Āfrikā ir milzīga problēma. Ziloņus un degunradžus nogalina lielos apjomos. Dzīvnieki tiek slaktēti ziloņkaula ilkņu dēļ, turklāt apdraudētās sugas drīkst medīt pilnīgi legāli.

1 komentārs

TOP komentāri

  • gerda
    0

    gerda

    Tas ir šausmīgi nežēlīgi!!!

    03.08.2015 00:11

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas