Starptautiskais Valūtas fonds Ukrainai piešķirs 15,5 miljardu eiro aizdevumu

0 komentāri
Starptautiskais Valūtas fonds Ukrainai piešķirs 15,5 miljardu eiro aizdevumu
FOTO: SCANPIX

Tev noteikti jāizlasa

Ukraina saņems vēl vienu Starptautiskā Valūtas fonda aizdevumu. Vairāku dienu ilgušās sarunas rezultējušās ar jaunu palīdzības programmu 15,5 miljardu eiro apmērā. Šos līdzekļus plānots tērēt ekonomisko reformu īstenošanai.

Pērn pavasarī saņemtā 15 miljardu eiro aizdevuma pakete Ukrainas finansēs nav spējusi stabilizēt, tāpēc janvāra vidū Ukrainas prezidents pie Starptautiskā Valūtas fonda vērsās atkārtoti. Pušu sarunas norisinājās Kijevā un bija veiksmīgas.

”Nākamo četru gadu laikā īstenosim visas nepieciešamās reformas, kas vajadzīgas ekonomiskās un finansiālās stabilitātes nodrošināšanai. Akcentēju, ka šīs reformas netiks veiktas, lai izpatiktu valūtas fondam. Tā ir reformu programma Ukrainai,” norādīja Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks.

Starptautiskais Valūtas fonds akcentē, ka jaunā programma ir ambicioza, smaga un riskanta, bet vienlaikus arī reālistiska un var kļūt par pagrieziena punktu Ukrainai. Viņa uzskata, ka Ukrainas amatpersonu apņēmība un drosme veikt reformas šobrīd ir lielāka kā jebkad.

Atgādinām, ka pirms nedēļas 16 miljonu dolāru palīdzību Ukrainai piešķīra Amerikas Savienotās Valstis, vēl 1 miljardu dolāru apsolot tai piešķirt kā kredītu.

ASV arī apsver iespēju Ukrainai piegādāt ieročus, tomēr šo pirmdien ASV prezidents šā lēmuma pieņemšanu atlika.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas