Sputnik slavina melnā Ļeņina Benesa Aijo varoņdarbus Donbasa teroristu rindās

0 komentāri

Krievijas propagandas kanāls Sputnik veltījis apjomīgu rakstu bēguļojošajam nacionālboļševikam Benesam Aijo, slavinot “melnā Ļeņina” varoņdarbus Donbasa teroristu rindās.

Apjomīgā intervijā Aijo stāsta, ka apsūdzības pret viņu Latvijā esot safabricētas un viņš esot Latvijas politisko represiju upuris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aijo apraksta savu bēgšanu no Latvijas, atklājot, ka pēc ierašanās Maskavā viņš gadu mijā devies uz Ukrainas austrumiem.

Jaunkrievijas armijā viņu nogādājis uz agrāko nacionālboļševiku bāzes veidotās partijas Citāda Krievija militārais atzars Interbrigāde. Pēc Aijo sacītā, Interbrigādē Ukrainas austrumos kopumā karo 50 Latvijas valstspiederīgie.

“Interbrigādē ir ārzemnieki, kreisie no visas pasaules, kas ir pret imperiālismu. Mums ir brīvprātīgie no Afganistānas, Brazīlijas, Francijas, Itālijas, Lielbritānijas, Īrijas, 50 sarkanie latviešu strēlnieki, Serbijas, Grieķijas un tā tālāk,” apgalvo Aijo.

Par nacionālboļševiku un savas cīņas mērķi Aijo dēvē Krievijas interešu aizstāvību, uzburot tautu draudzībā balstītas utopiskas sociālistiskas valsts ainu. “Mēs mīlam Krieviju, mūsu dzimteni un, pirmkārt, aizstāvam tās intereses. Mēs vēlamies, lai tā būtu spēcīga, plaukstoša sociālistiska valsts, kurā visām nacionalitātēm ir labi,” izteicies Aijo.

Sputnik raksts papildināts ar vairākām fotogrāfijām, kurās “melnais Ļeņins” ar automātu rokā pozē ar automātu un PSRS karogu rokās.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa izsludinājusi Aijo meklēšanā krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Aijo bija jāstājas tiesas priekšā, taču viņš ir aizbēdzis no Latvijas un paziņojis, ka patlaban atrodas pašpasludinātās “Luhanskas tautas republikas” armijas rindās Donbasā un piedalās kaujas operācijās, tādēļ nevar ierasties uz tiesu Latvijā.

Tikmēr Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde turpina pārbaudi par Aijo saistībā ar iespēju atņemt viņam Latvijas pilsonību par brīvprātīgu iesaistīšanos citas valsts militārā organizācijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas