Sputnik slavina melnā Ļeņina Benesa Aijo varoņdarbus Donbasa teroristu rindās

0 komentāri
Sputnik slavina melnā Ļeņina Benesa Aijo varoņdarbus Donbasa teroristu rindās
FOTO: LETA

Krievijas propagandas kanāls Sputnik veltījis apjomīgu rakstu bēguļojošajam nacionālboļševikam Benesam Aijo, slavinot “melnā Ļeņina” varoņdarbus Donbasa teroristu rindās.

Apjomīgā intervijā Aijo stāsta, ka apsūdzības pret viņu Latvijā esot safabricētas un viņš esot Latvijas politisko represiju upuris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aijo apraksta savu bēgšanu no Latvijas, atklājot, ka pēc ierašanās Maskavā viņš gadu mijā devies uz Ukrainas austrumiem.

Jaunkrievijas armijā viņu nogādājis uz agrāko nacionālboļševiku bāzes veidotās partijas Citāda Krievija militārais atzars Interbrigāde. Pēc Aijo sacītā, Interbrigādē Ukrainas austrumos kopumā karo 50 Latvijas valstspiederīgie.

“Interbrigādē ir ārzemnieki, kreisie no visas pasaules, kas ir pret imperiālismu. Mums ir brīvprātīgie no Afganistānas, Brazīlijas, Francijas, Itālijas, Lielbritānijas, Īrijas, 50 sarkanie latviešu strēlnieki, Serbijas, Grieķijas un tā tālāk,” apgalvo Aijo.

Par nacionālboļševiku un savas cīņas mērķi Aijo dēvē Krievijas interešu aizstāvību, uzburot tautu draudzībā balstītas utopiskas sociālistiskas valsts ainu. “Mēs mīlam Krieviju, mūsu dzimteni un, pirmkārt, aizstāvam tās intereses. Mēs vēlamies, lai tā būtu spēcīga, plaukstoša sociālistiska valsts, kurā visām nacionalitātēm ir labi,” izteicies Aijo.

Sputnik raksts papildināts ar vairākām fotogrāfijām, kurās “melnais Ļeņins” ar automātu rokā pozē ar automātu un PSRS karogu rokās.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa izsludinājusi Aijo meklēšanā krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Aijo bija jāstājas tiesas priekšā, taču viņš ir aizbēdzis no Latvijas un paziņojis, ka patlaban atrodas pašpasludinātās “Luhanskas tautas republikas” armijas rindās Donbasā un piedalās kaujas operācijās, tādēļ nevar ierasties uz tiesu Latvijā.

Tikmēr Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde turpina pārbaudi par Aijo saistībā ar iespēju atņemt viņam Latvijas pilsonību par brīvprātīgu iesaistīšanos citas valsts militārā organizācijā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas