Sprinteris Pistoriuss nav nošāvis draudzeni ar iepriekšēju nodomu, atzīst tiesa

0 komentāri
Sprinteris Pistoriuss nav nošāvis draudzeni ar iepriekšēju nodomu, atzīst tiesa
Foto: AFP/SCAMPIX

Dienvidāfrikas sportists Oskars Pistoriss (Oscar Pistorius), kurš tika apsūdzēts savas draudzenes noslepkavošanā, tika attaisnots, paziņojis tiesnesis. Galējais lēmums gan tiks pasludināts vēlāk.

27 gadus jaunais sprinteris, kurš pazīstams kā ”ātrākais cilvēks bez kājām”, jo abas kājas viņam ir amputētas un viņš skrien ar speciālu protēžu palīdzību, tika apsūdzēts draudzenes Rīvas Stīnkempas (Reeva Steenkamp) slepkavībā, kas tika veikta pērnā gada 14. februārī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pats sportists nenoliedz, ka ir nogalinājis draudzeni, taču jautājums esot par viņa motīviem. Viņš bijis pārliecināts, ka ir šāvis uz iebrucēju aiz slēgtām durvīm, kamēr viņa draudzene esot gulējusi. O. Pistoriuss skaidro, ka esot bijis ”šausmīgi pārbijies”, domājot, ka kāds ir ielauzies viņu mājā.

Kopumā izmeklēšanas laikā tika nopratināti 40 liecinieki, tostarp pats O. Pistoriuss. Prokuratūra raksturoja sprinteri kā ”egoistisku meli, kurš apsēsts ar ieročiem, ātrām automašīnām un skaistām sievietēm un kurš nav gatavs uzņemties atbildību par saviem darbiem”. Tikmēr advokāti norādīja, ka tiesai jāņem vērā fakts – O. Pistoriuss ir ne vien pasaules līmeņa sportists, bet arī ”ļoti ievainojams cilvēks ar nopietnu invaliditāti”. Viņa rīcību vadījušas bailes, nevis dusmas, uzsvēra advokāti.

Par slepkavību bez iepriekšēja nodoma O. Pistoriusam draud vairāki gadi cietumā. Ja viņš tiktu atzīts vainīgs par slepkavību ar iepriekšēju nodomu, aiz restēm viņam nāktos pavadīt visu dzīvi.

Pusgadu ilgā tiesas prāva piesaistīja plašu mediju uzmanību.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas