Spānijas parlamenta vēlēšanas dod cerības Katalonijas neatkarības cīnītājiem

0 komentāri

Kaut arī formāli Spānijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi līdzšinējā premjera Mariano Rahoja konservatīvā partija, kopējais spēku samērs ir par labu viņa kreisajiem oponentiem. Tā, savukārt, ir laba ziņa separātiski noskaņotajiem Katalonijas reģiona iedzīvotājiem – kreisās partijas “pret” viņu neatkarības centieniem ir daudz iecietīgākas.

Gadījumā, ja šiem politiskajiem spēkiem izdosies izveidot valdību, par Katalonijas neatkarību varētu notikt referendums.

Nupat notikušajās Spānijas parlamenta vēlēšanās uzvaras laurus plūca līdzšinējā premjera Mariano Rahoja konservatīvā partija. Tomēr tā zaudēja absolūto vairākumu parlamentā – galvenokārt pateicoties korupcijas skandālu virknei, kas satricināja valsti pēdējā gada laikā.

Konservatīvo nosacītais zaudējumi iedvesuši jaunas cerības Spānijas ziemeļaustrumu separātiskā reģiona Katalonijas neatkarības cīnītājiem.

No četrām lielākajām Spānijas parlamentā pārstāvētajām partijām abas konservatīvās kategoriski iestājas pret Katalonijas neatkarību. Turpretī sociāldemokrāti ir solījuši separātiskajam reģionam lielāku autonomiju, savukārt radikāli kreisā Podemos partija pat grib ļaut katalāņiem rīkot līdzīgu referendumu kā tas, kurš šogad jau notika Skotijā. Šobrīd politikas vērotāji prognozē, ka vislielākās cerības izveidot jauno valdību ir tieši sociāldemokrātu un kreiso radikāļu koalīcijai.

Tikmēr pašā Katalonijā vietējā parlamenta vēlēšanas notika jau septembrī, un tajās uzvarēja separātisti. Valdības veidošanas sarunas gan ieilga uz vairākiem mēnešiem, līdz beidzot vakar tika paziņots, ka pie varas paliks līdzšinējai Katalonijas līderis Arturs Mass.

Jāpiebilst, ka līdzšinējos Katalonijas neatkarības centienus bloķējusi Spānijas konstitucionālā tiesa, jo valsts pamatlikums neparedz iespēju to sadalīt. Tas separātistiem nav licis padoties. Līdz ar valdības izveidi ar jaunu sparu atsācies darbs pie viņu plāna – 18 mēnešos panākt neatkarību.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas