Spānijā medicīnas personāls kritizē valdības nemākulīgo rīcību

0 komentāri

Vislielāko satraukumu radījusi Ebolas nekontrolētā izplatība Spānijā. Saprotot situācijas nopietnumu, tur pie Madrides slimnīcas vakar protestēja medicīnas personāls. Viņi krīzē valsts vadības nemākulīgo rīcību. Karantīnā šobrīd ievietoti jau 7 cilvēki.

Šobrīd karantīnā esošā medmāsa inficējās, kad apkopa divus garīdzniekus. Viņa nezināja, ka kļuvusi par vīrusa nēsātāju, un trīs nedēļas brīvi staigāja apkārt. Tāpēc ir bažas, ka slimība jau nodota tālāk.

Vācijā šorīt uz ārstēšanos ieradās jau trešais pacients, Apvienoto Nāciju darbinieks, kurš inficējās Libērijā. Viņu sagaidīja un pavadīja stingrā mediķu uzraudzībā.

Bet vakar Teksasā mira pirmais ar Ebolu inficētais pacients. ASV mediķiem tagad tiek rīkotas intensīvas apmācības.

Taču ar visu to ANO secina, ka pasaule vīrusam nav gatava.

Visvairāk no neārstējamā vīrusa cietusi Āfrika, kas arī ir tā izcelsmes vieta. Ebolas dēļ Rietumāfrikas valstīs par bāreņiem jau kļuvuši gandrīz 4 tūkstoši bērnu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas