Spānijā aug sabiedrības bailes par Ebolas vīrusa izplatīšanos

0 komentāri

Spānijā aug sabiedrības un medicīnas personāla bailes un neizpratne par to, kā medmāsa Madridē varēja inficēties ar bīstamo Ebolas vīrusu. Medmāsa apgalvo, ka ievēroja visas drošības vadlīnijas, tomēr viņa ir inficējusies un kļuvusi par pirmo cilvēku, kam inficēšanās ar nāvējošo vīrusu notikusi ārpus Āfrikas. 

Spānijas sabiedrība, medmāsas kolēģi – mediķi un Eiropas Komisija ir pieprasījuši Spānijai paskaidrojumus par to, kā medmāsa varēja inficēties ar Ebolas vīrusu, neraugoties uz paaugstinātajiem piesardzības soļiem. 40 gadus vecā Terēza Romero apgalvo, ka esot ievērojusi visus nepieciešamos piesardzības pasākumus slimo pacientu aprūpē.

Medmāsa bija komandā, kas aprūpēja divus ar Ebolas vīrusu saslimušus priesterus. Pēc 69 gadus vecā priestera nāves viņa devās brīvdienās, kur arī sāka izjust pirmās slimības pazīmes. Atbildīgās varasiestādes ir saņēmušas daudzus pārmetumus, jo medmāsa tika izolēta tikai vairākas dienas pēc drudža parādīšanās.

Šobrīd piesardzības dēļ tiek uzraudzīti 52 cilvēki, kas bijuši kontaktā ar inficēto medmāsu. Sešu cilvēku risks saslimt ir augsts, un viņi ir ievietoti karantīnā. Viņu vidū ir arī inficētās medmāsas vīrs. Viņš šobrīd asi cīnās pret varasiestāžu lēmumu sanitāru iemeslu dēļ iemidzināt ģimenes suni. Pret to iestājas arī desmitiem dzīvnieku tiesību aktīvistu, kuri ir pulcējušies pie medmāsas mājas.

Medmāsas gadījums pievērsis pasaules uzmanību, jo pirmo reizi inficēšanās ar bīstamo slimību notikusi ārpus Āfrikas. Pasaules Veselības organizācija ir paudusi viedokli, ka no atsevišķiem Ebolas vīrusa saslimšanas gadījumiem Eiropā nav iespējams izvairīties, taču kopējais risks Eiropai esot ļoti zems.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas