Somijā par premjeru kļūs IT jomas miljonārs Sipile

0 komentāri

Svētdien, 19. aprīlī, notikušajās Somijas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēmusi opozīcijas centra partija. Tas nozīmē, ka par jauno Somijas premjeru kļūs 53 gadus vecais centra partijas līderis – miljonārs un partijas politikas iesācējs Juha Sipile (Juha Sipilä).

Centra partijas līderis un topošais premjers kļuva par miljonāru 1996. gadā, kad pārdeva savu kompāniju Solitra amerikāņu firmai ADC Telecommunications.

Sagaidāms, ka Somijas parlamentā nākamās nedēļas paies sarežģītās koalīcijas sarunās. Turklāt Sipile vēl nav atklājis, kurām partijām viņš dotu priekšroku.

Otrajā vietā palikušas pašreizējā premjerministra Aleksandra Stuba kreisi centriskās koalīcijas partijas. No uzvarētājiem šīs partijas atpaliek par trim procentpunktiem. Līdzšinējais premjers jau atzinis sakāvi un apsveicis uzvarētāju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas