Somija maina lidmašīnu maršrutus Krievijas kara lidmašīnu dēļ

0 komentāri

Somijas aviodispečeri Krievijas kara lidmašīnu dēļ, kas parādījušās virs Baltijas jūras, uz laiku izmainījuši civilo lidmašīnu lidojumu trajektorijas, ziņo uz Somijas Transporta drošības aģentūra.

Somijas armija trešdien gaisa telpā starp Kaļiņingradas apgabalu un pārējo Krieviju pamanījusi Krievijas kara lidmašīnas, norādīja aģentūras direktors Peka Hentu. Krievijas lidmašīnas lidojušas vienā līnijā un draudus civilajām lidmašīnām nav radījušas, bet to raidītāji bijuši izslēgti, tāpēc citas lidmašīnas savos mēraparātos tās nav varējušas pamanīt.

“Tā ir standarta procedūra, kad lidmašīnas lido “tumši” ar izslēgtiem raidītājiem,” sacīja Hentu, paskaidrojot nepieciešamību mainīt civilo lidmašīnu lidojumu maršrutus tālāk no Krievijas lidmašīnām.

Zviedrija sestdien paziņoja, ka Krievijas kara lidmašīna gandrīz saskrējusies ar pasažieru lidmašīnu, kas tikko bija pacēlusies no Kopenhāgenas lidostas. Incidents noticis piektdien uz dienvidiem no Malmes, kas atrodas Zviedrijas dienvidos, norādīja Zviedrijas Aizsardzības ministrija. Pēc incidenta gaisā tikuši pacelti gan Dānijas, gan Zviedrijas iznīcinātāji.
Krievijas kara lidmašīna lidojusi ar izslēgtu elektronisko identifikatoru, kas ļautu to saskatīt uz pasažieru lidmašīnas radara ekrāna.

Zviedrijas armijas pārstāvis Johanness Helkvists atzina, ka Krievijas kara aviācijas rīcība, pēdējā laikā intensificējot savu aktivitāti virs Baltijas jūras citu valstu robežu tiešā tuvumā, ir bezatbildīga. “Pastāv risks, ka šādi atgadījumi (..) galu galā var novest pie [cilvēku] bojāejas,” intervijā aģentūrai TT uzzsvēra Helkvists. Pasažieru lidmašīna bijusi ceļā no Kopenhāgenas uz Romu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas