Somija ir visvārīgākā pret Krievijas gāzes piegāžu pārtraukšanu

0 komentāri

Somija piedzīvotu gāzes deficītu pat tad, ja Krievija pārtrauktu eksportu tikai uz vienu mēnesi, kamēr citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis bez Krievijas gāzes spētu iztikt trīs līdz deviņus mēnešus, liecina Ķelnes Universitātes Enerģijas ekonomikas institūta veiktais pētījums.

“Krievijas gāzes eksporta embargo 2014./2015.gada ziemā uz vairāk nekā sešiem mēnešiem izraisītu piegāžu deficītu vairākās Eiropas valstīs, jo sevišķi Centrāleiropā un Austrumeiropā,” vēsta pētījums.

Balstoties uz Eiropas cauruļvadu, uzglabāšanas termināļu un sašķidrinātās dabasgāzes infrastruktūras datorizētu simulāciju, pētījumā noteikts, kas notiktu, ja Krievija pārtrauktu gāzes piegādes uz vienu, trīs, sešiem vai deviņiem mēnešiem.

Tā kā Somijā nav uzglabāšanas termināļu un valsts gāzes piegādes pilnībā saņem no Krievijas, tā būtu pirmā valsts, kas saskartos ar piegāžu deficītu – līdz 10% pirmajā mēnesī un virs 50%, ja Krievija apturētu gāzes eksportu uz trīs mēnešiem.

Trīs mēnešu Krievijas embargo Polijai radītu 1,8 miljardu kubikmetru deficītu, bet Turcijai 3,8 miljardu kubikmetru deficītu.

Vācija, Austrija, Šveice, Grieķija, Balkānu valstis un Igaunija izjustu sešu mēnešu embargo sekas.

Savukārt, ja Krievija apturētu eksportu uz deviņiem mēnešiem, gāzes piegādes Vācijā, Itālijā un Francijā tiktu būtiski ietekmētas un kopumā Eiropa nevarētu saņemt 46 miljardus kubikmetrus gāzes.

Tikmēr valstis, kuru gāzes piegādes būtu drošībā pat pēc deviņu mēnešu Krievijas eksporta pārtraukuma, būtu tās, kurām ir savas gāzes rezerves, tostarp Dānija, Norvēģija, Nīderlande, Rumānija un Lielbritānija.

Tāpat drošībā būtu arī valstis, kas importē no kaimiņvalstīm vai kurām ir sašķidrinātās gāzes termināļi. Starp šīm valstīm pētījuma autori min arī Latviju, kā arī Beļģiju, Bulgāriju, Īriju, Lietuvu, Luksemburgu, Portugāli, Spāniju un Zviedriju.

Tomēr institūts norāda, ka ietekmēta tiktu arī Krievija, kas zaudētu 4-4,5 miljardus eiro ienākumus katrā embargo mēnesī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas