Šodien Eiropa plāno ieviest jaunās sankcijas

0 komentāri

Šodien, 5. septembrī, beidzas Eiropas Savienības (ES) ultimāts Krievijai atkāpties no Ukrainas, pretējā gadījumā Eiropa ieviesīs pret lielvalsti jaunas sankcijas.

Sankcijas plānots ieviest 5. septembrī. Tiek paredzēts, ka jauno sankciju ietvaros varētu noteikt arī iebraukšanas aizliegumu Krievijas aizsardzības ministram Sergejam Šoigu.

Kopumā ES gatavajas noteikt iebraukšanas aizliegumu 20 cilvēkiem, kas pietuvināti Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Tāpat plānots vērsties pret aizsardzības un naftas uzņēmumiem, valsts bankām un “dubultā pielietojuma” precēm, kas var tikt izmantotas kā militāriem, tā civiliem mērķiem.

Ar sankcijām plānots piespiest V. Putinu iziet no cīņu lauka un tā vietā sēsties pie sarunu galda. Šodien Minskā gaidāma tā dēvētās Ukrainas kontaktgrupas sanāksme. Ukrainas prezidents cer, ka sarunās tiks panākts pamiers.

ASV brīdinājušas, ka gadījumā, ja Krievija saasinās situāciju Ukrainā, Baltais nams gatavs palielināt arī savas sankcijas.

Latvijas ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis iepriekš prognozēja, ka Krievijas atbildes reakcija Eiropas plānotajām sankcijām darbosies saskaņā ar principu – sist, kur sāpīgāk.

Ceturtdien, 4. septembrī, aiz slēgtām durvīm ārkārtas sēdē Ministru kabinets pieņēma lēmumu, ka kopumā atbalsta Eiropas Komisijas priekšlikumus jaunu sankciju noteikšanai pret Krieviju, lai sodītu Maskavu par tās agresiju Ukrainā.

Amatpersonas arī apgalvo, ka valdībai esot plāns, kā mazināt iespējamo atbildes sankciju efektu uz Latvijas tautsaimniecību, taču šī esot ierobežotas pieejamības informācija, kuru nedrīkstot atklāt. Taču premjere Laimdota Straujuma ir pārliecināta, ka līdzekļu šī plāna īstenošanai šī gada budžetā pietiekot.

Galīgo lēmumu par jaunām sankcijām pret Maskavu Briselē iecerēts pieņemt piektdien dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju līmenī.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas