Soču slēpošanas kūrorti šogad pārpildīti. Eksperti saka – pie vainas Krievijas ekonomikas panīkums

0 komentāri

Slēpošanas kūrorti Sočos šoziem piedzīvo neredzēti lielu tūristu skaita pieplūdumu. Eksperti to skaidro ar Krievijas ekonomikas panīkumu un rubļa kursa kritumu, kādēļ iedzīvotāji vairs nevar atļauties atpūsties ārzemēs.

Divus gadus pēc kļūšanas par Ziemas olimpisko spēļu mājvietu, slēpošanas kūrorti Melnās jūras piekrastes pilsētā Sočos atkal ir pilni ar cilvēkiem. Krievijas ekonomikai slīdot recesijā, arvien vairāk iedzīvotāju ir spiesti atcelt plānotās brīvdienas ārvalstīs, tā vietā baudot ziemas priekus pašu mājās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Marija Gračeva, tūriste no Maskavas:

Sniega netrūkst, viss darbojas – gan pacēlāji, gan glābšanas dienesti. Lūk, cilvēks nokrita, un glābēji tūdaļ jau bija klāt. Viss ir augstā kvalitātē. Pat tualetes ir labas – un tas patiešām ir svarīgi.

Lai arī servisa līmenis ir augsts un Ziemeļkaukāza dabas ainavas – ne mazāk skaistas kā Alpos, kūrortos vēl esot vieta uzlabojumiem, atzīst tūristi.

Leonīds Gračevs, tūrists no Maskavas:

Jautājums ir par cenām. Nav pieejamas ģimenes biļetes, ja mēs brauktu ar bērniem, mums būtu jāmaksā par viņiem tāpat kā par pieaugušajiem.

Soču amatpersonas skaidro, – pēdējo divu gadu laikā pilsētā sarīkoti vairāk nekā 400 sporta un atpūtas pasākumu, padarot to par populārāko ceļojumu galamērķi Krievijā. Šis gads nebūs izņēmums – starp daudziem citiem pasākumiem Sočos notiks jau trešā F1 autosacīkšu Krievijas lielās balvas izcīņa, bet 2018. gadā – pasaules čempionāts futbolā. Soču tūrisma amatpersonas akcentē, ka pilsētā atpūta ir iespējama visu cauru gadu.

Dmitrijs Anfinogenovs, slēpošanas kūrorta direktors:

Ziemas sezona mūsu unikālajā klimatiskajā zonā ilgst līdz maija vidum. Te var atbraukt maija brīvdienās – pasauļoties jūras krastā un tad nedēļas nogali pavadīt slēpojot. Nekur citur pasaulē nekas labāks netiek piedāvāts.

Turpinoties Krievijas rubļa kursa krišanai, kas pēdējo divu gadu laikā ir zaudējis vairāk nekā pusi savas vērtības, kā arī pret Krieviju vērstajām sankcijām saistībā ar Maskavas lomu Ukrainas krīzē, arvien mazāk iedzīvotāju var atļauties ceļot uz ārvalstīm. Turklāt šogad, kad no Krievijas tūristu galamērķu kartes ir izsvītrota gan Ēģipte, gan Turcija, sagaidāms, ka tūristu skaits Sočos turpinās palielināties.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas