Slovākija sāk reversās gāzes piegādi Ukrainai

0 komentāri

Slovākija, otrdien, 2.septembrī, sākusi reversās gāzes piegādi Ukrainai. Atklāšanas ceremonijā piedalījās Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks un Slovākijas premjerministrs Roberts Fico.

Tiek lēsts, ka Ukraina no Slovākijas turpmāk saņems diennaktī 27 kubikmetrus gāzes. Gadā plānots saņemt apmēram 10 miljardus kubikmetru. Cena par tūkstoš kubikmetriem sastāda 360 dolārus.

Krievijas gāzes koncerns “Gazprom” jūnijā apturēja gāzes piegādes Ukrainai un noteica avansa maksājumus par dabasgāzi. Līdz ar Krievijas gāzes piegāžu pārtraukšanu Kijevai un visai Ukrainai jāpāriet uz citiem enerģijas avotiem.

Slovākija iepriekš atzinusi, ka vēlas palīdzēt Ukrainai risināt problēmas, nodrošinot reversās gāzes piegādes, taču “šīs problēmas risinājums nedrīkst radīt zaudējumus ne pašai Slovākijai, ne Eiropas Savienības interesēm”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas