Skolotāji Lietuvā sola pakārt ministru; ministrs paziņo, ka skolotāji naudu nedabūs

0 komentāri

Kā jau bija pieteikts, šodien pie valdības ēkas Viļņā notika plašs skolotāju protests. Tā ir daļa beztermiņa streika, kas sākās vakar un kurā iesaistījusies aptuveni desmitā daļa visu Lietuvas skolu. Starp ministru un protestētājiem izvērtusies asa vārdu apmaiņa.

Viļņā laikapstākļi šobrīd ir līdzīgi kā pie mums, tomēr mīnusi skolotājus nebiedēja. Saspiedušies cieši kopā, viņi šodien ieskāva valdības ēku Viļņā, lai pieprasītu atjaunot pirmskrīzes algu līmeni un finansējumu nozarei jeb naudu, kas seko katram skolēnam.

Pūlī kurnēšana pārauga saukļos, ka krīze beigusies, bet algas paceltas vien izredzētajiem.

Visvairāk žults streika sakarā saņēmis par nozari galvenais atbildīgais – izglītības ministrs Daiņus Pavaļķis. Taču viņu skolotāju sacelšanās ir manāmi saniknojusi, ko viņš neslēpj arī intervijās.

”Man nav bail teikt patiesību. Tāpēc protestētājiem saku skaidri – jūs nedabūsit šo naudu! Un tas, ko viņi piedāvā – pakārt mani un tā tālāk, zināt, tas tikai liecina par viņu pašu izglītības un personīgā intelekta trūkumu. Tas ir slikts piemērs bērniem,” paziņojis Lietuvas izglītības ministrs.

Beztermiņa streiku vakar uzsāka 120 Lietuvas mācību iestādes, skolēniem priecājoties, ka stundas nenotiek, bet valdībai lauzot galvu, kā satracināto nozari nomierināt.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas