Skaudra statistika – Eiropā un ASV ik gadu bojā iet 30% bišu

0 komentāri

Eiropā un ASV ik gadu iet bojā 30% bišu. Lai glābtu šos masveidā izmirstošos kukaiņus, turpmāk varētu aizliegt pesticīdu izmantošanu.

Kā ziņo LNT 900 Sekundes, lai cīnītos pret bišu masveida izmiršanu, Francija pieņēmusi lēmumu pagarināt aizliegumu lauksaimniecībā izmantot vairākus pesticīdus. Problēma joprojām ir aktuāla, jo Eiropā un ASV ik gadu turpina iet bojā ap 30% bišu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eiropas Komisija 2013. gadā aizliedza izmantot pesticīdus, kas tiek vainoti bišu nāves izraisīšanā. Aizliegtie insekticīdi tika lietoti, apstrādājot sēklas, kā arī izsmidzināti uz stādiem un labības, kas piesaista bites.

Aizliegums bija spēkā divus gadus, un tagad Briselei jālemj, kā rīkoties turpmāk. Nesagaidot Eiropas Savienības lēmumu, Francija kā pirmā no Eiropas valstīm jau ir paziņojusi, ka aizliegums izmantot šos pesticīdus Francijā tiek pagarināts. Vienlaikus bišu aizsardzības programma paredz, ka nākamo trīs gadu laikā gar Francijas 12 000 kilometru garo autoceļu tīklu daudz retāk tiks pļauta zāle un ziedi, lai tie piesaistītu lielāku bišu skaitu.

Tomēr pesticīdi nav vienīgais, kas satrauc biškopjus. Bites nogalina arī kāda parazītu suga, kas Eiropā nonākusi no Āzijas.

Bites ir izšķirīgi svarīgas ekosistēmai, jo no visas kukaiņu veiktās apputeksnēšanas tās veic aptuveni 80%. Bez bitēm daudzi augi nenestu augļus vai arī tos vajadzētu apputeksnēt ar rokām. Brisele bišu ieguldījumu izteikusi arī naudā, saskaņā ar tās aprēķiniem bišu ieguldījums Eiropas zemkopībā ir 22 miljardi eiro katru gadu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas