Sīrijas armija pilnībā atkarojusi Daesh sagrābto pilsētu Palmiru

0 komentāri

Sīrijas režīma armija šodien pilnībā atkarojusi džihādistu grupējuma Islāma valsts sagrābto seno pilsētu Palmīru.

Tiek ziņots, ka cīņās par Palmīru Sīrijas režīma spēkus atbalstījusi Krievijas aviācija. Šobrīd tiek neitralizēti desmitiem bumbu un mīnu, kas atrodas senajā pilsētā.

To, ka prezidenta Bašara Al Asada režīma spēki ieņēmuši Palmīru, apstiprinājusi arī Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija Sīrijas Cilvēktiesību observatorija. Pēc tās rīcībā esošās informācijas, cīņās par Palmīru krituši daudzi Islāma Valsts kaujinieki.

Jau ziņojām, ka Sīrijas spēki iegāja Palmīrā ceturtdien, bet piektdien ieņēma senās pilsētas citadeli. Palmīras atgūšana Asada režīmam nozīmē gan simbolisku, gan stratēģisku uzvaru, ļaujot kontrolēt 30 000 kvadrātkilometru lielu tuksnesi, kas stiepjas līdz pat Irākas robežai.

Islāma valsts ieņēma Palmīru pagājušā gada maijā. Džihādisti seno pilsētu ir pamatīgi izpostījuši – iznīcinājuši daudzas vēsturiskas celtnes un kultūras pieminekļus, bet amfiteātri izmantoja nāvessodu izpildei.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas