Siksta kapela gatavojas tūristu pieplūdumam

0 komentāri

Pāvests Francisks 2016. gadu ir pasludinājis par jubilejas gadu. Tāpēc sagaidāms, ka Vatikānā būtiski palielināsies apmeklētāju skaits. Nupat veiktas pārbaudes Siksta kapelā, lai noskaidrotu, vai vēsturiskā ēka ir gatava tūristu pieplūdumam.

Siksta kapela ir viens no iecienītākajiem apskates objektiem Vatikānā. Tomēr tās lielā popularitāte ir arī kapelas lielākā problēma.

Siksta kapelu, ko rotā Mikelandželo freskas un kur lielā slepenībā tiek ievēlēti pāvesti, apmeklētāju skaits vasarā var sasniegt 20 000 vienā dienā. Vēsturiskajā ēkā vienlaikus var atrasties pat divi tūkstoši cilvēku.

Tas nozīmē, ka līdz ar viņiem no ārpuses iekļūst putekļi un palielinās oglekļa dioksīda līmenis, radot nopietnu risku 500 gadu senajām freskām, kas ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem mākslas darbiem. Tās apdraud arī smogs un temperatūras svārstības. Freskas iepriekšējo reizi restaurētas 1994. gadā, kas prasīja teju divdesmit gadus.

Lai situāciju vērstu par labu, pirms gada noslēdzās trīs miljonus eiro vērtas jaunas apgaismes un ventilācijas sistēmas ierīkošana.

Gatavojoties apmeklētāju skaita pieaugumam, tagad veiktas Siksta kapelas tehniskās pārbaudes. Un rezultāti ir iepriecinoši. Kopš ieviesta jaunā ventilācijas sistēma, piesārņojuma līmenis ir samazinājies vairāk nekā divas reizes. Līdz ar to kapela ir gatava cilvēku pieplūdumam.

Katoļu baznīcas jubilejas gads, kas parasti tiek rīkots tikai reizi 25 gados, sāksies decembrī un ilgs līdz nākamā gada novembrim. Tā laikā notiek dažādi reliģiskie pasākumi, kas piesaista miljoniem ticīgo.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas