Siksta kapela gatavojas tūristu pieplūdumam

0 komentāri

Pāvests Francisks 2016. gadu ir pasludinājis par jubilejas gadu. Tāpēc sagaidāms, ka Vatikānā būtiski palielināsies apmeklētāju skaits. Nupat veiktas pārbaudes Siksta kapelā, lai noskaidrotu, vai vēsturiskā ēka ir gatava tūristu pieplūdumam.

Siksta kapela ir viens no iecienītākajiem apskates objektiem Vatikānā. Tomēr tās lielā popularitāte ir arī kapelas lielākā problēma.

Siksta kapelu, ko rotā Mikelandželo freskas un kur lielā slepenībā tiek ievēlēti pāvesti, apmeklētāju skaits vasarā var sasniegt 20 000 vienā dienā. Vēsturiskajā ēkā vienlaikus var atrasties pat divi tūkstoši cilvēku.

Tas nozīmē, ka līdz ar viņiem no ārpuses iekļūst putekļi un palielinās oglekļa dioksīda līmenis, radot nopietnu risku 500 gadu senajām freskām, kas ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem mākslas darbiem. Tās apdraud arī smogs un temperatūras svārstības. Freskas iepriekšējo reizi restaurētas 1994. gadā, kas prasīja teju divdesmit gadus.

Lai situāciju vērstu par labu, pirms gada noslēdzās trīs miljonus eiro vērtas jaunas apgaismes un ventilācijas sistēmas ierīkošana.

Gatavojoties apmeklētāju skaita pieaugumam, tagad veiktas Siksta kapelas tehniskās pārbaudes. Un rezultāti ir iepriecinoši. Kopš ieviesta jaunā ventilācijas sistēma, piesārņojuma līmenis ir samazinājies vairāk nekā divas reizes. Līdz ar to kapela ir gatava cilvēku pieplūdumam.

Katoļu baznīcas jubilejas gads, kas parasti tiek rīkots tikai reizi 25 gados, sāksies decembrī un ilgs līdz nākamā gada novembrim. Tā laikā notiek dažādi reliģiskie pasākumi, kas piesaista miljoniem ticīgo.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas