Sešu dienu laikā Itāliju sasnieguši 11 tūkstoši nelegālo imigrantu

0 komentāri

Pēdējo sešu dienu laikā Itāliju pa jūru sasnieguši 11 000 nelegālo imigrantu, paziņojusi krasta apsardze. Bēgļi tikuši izglābti Vidusjūrā un nogādāti Itālijā. Gaidāms, ka vēl simtiem patvēruma meklētāju Itālijā ieradīsies piektdien.

Itālijas jūras spēkiem izdevies atgūt arī itāļu zvejas traleri, kuru bija nolaupījuši Lībijas kaujinieki pie kara pārņemtās valsts krastiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Itāļu jūras spēki un krasta apsardze piektdien izglāba vairāk nekā 300 imigrantu. Viņu vidū bija 45 sievietes un 23 bērni, kuri tika nogādāti Sicīlijas ostā Pocallo.

Glābēji vēsta, ka viena sieviete gājusi bojā un vēl 16 cilvēki tikuši ievainoti, kad citā imigrantu laivā, kurā brauca 90 cilvēki, eksplodējusi degvielas tvertne. Patlaban laiva tiek pavadīta uz Lampedūzu – Itālijai piederošu salu pie Tunisijas, vēsta varasiestādes.

Tikmēr prokuratūra Palermo, Sicīlijā, lūgusi tiesai apcietināt 15 imigrantus, kas apsūdzēti par 12 kristiešu iesviešanu jūrā brauciena laikā no Lībijas. Izmeklētāji ceturtdienas vakarā nopratināja izdzīvojušos un 15 apsūdzētos. “Izmeklēšana ir tikko sākusies,” pavēstīja Palermo prokurors.

Arhibīskaps Džankarlo Perego, kas pārstāv organizācijas, kuras sniedz palīdzību imigrantiem, nodēvējis slepkavības par “traģēdiju traģēdijā”.

Imigrantu pieplūdumu vairo arvien vardarbīgākā un haotiskākā situācija Lībijā, kas liek cilvēkiem bēgt.

Kaut arī simtiem bēgļu gājuši bojā, mēģinot pa jūru sasniegt Eiropu, cilvēktiesību aizstāvji atzīst, ka viņi ir tādā izmisumā, ka ceļā gaidāmās briesmas tos neattur.

Itālijas mediji iepriekš vēstīja, ka cilvēku kontrabandisti pie Lībijas krastiem nolaupījuši zvejas traleri “Arione”. Tomēr jūras spēku pārstāvji vēlāk ziņoja, ka traleri aizvedis, iespējams, Lībijas drošības spēkiem piederošs velkonis. “Mēs varam apliecināt, ka jūras spēku pārstāvji ir uzkāpuši uz itāļu kuģa un pārņēmuši kontroli,” sacīja jūras spēku pārstāvis.

Lībijas varasiestādes bieži aiztur itāļu tralerus, kurus apsūdz nelegālā zvejošanā viņu ūdeņos, bet parasti pēc pārrunām tos atlaiž.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas