Separātisti Austrumukrainā atvelk tankus no frontes līnijas

0 komentāri

Kamēr Kremļa uzmanība pievērsta Sīrijai, no Ukrainas austrumiem pienāk piesardzīgi optimistiskas ziņas. Pamieram kļūstot stabilākam, prokrieviskie kaujinieki sākuši atvilkt tankus no Donbasa frontes līnijas.

Tomēr lielvalstu sarunas par Ukrainas nākotni nedēļas nogalē kārtējo reizi beigušās bez rezultāta. Skaidrs kļuvis vien tas, ka līdz šā gada beigām pamiera nosacījumi nebūs izpildīti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ukrainas austrumos nedēļas nogalē atkal bija redzamas masīvas tanku kolonnas. Tomēr šoreiz tās brauca Krievijas virzienā.

Prokrieviskie separātisti paziņojuma, ka viņi sākuši atvilkt smago un arī vieglo bruņutehniku no frontes līnijas. Turklāt šoreiz to apliecināja arī neatkarīgie novērotāji.

Par ieroču atvilkšanu paziņoja arī Ukrainas puse. Tai vajadzēšot 41 dienu šā uzdevuma izpildīšanai. Tā sauktā Normandijas četrinieka sanāksmē Francijā par to paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Jāpiebilst, ka Minskas pamiera vienošanās, ko teorētiski jāizpilda līdz gada beigām, faktiski novērstu iespēju, ka konflikts Ukrainas Austrumos tiek iesaldēts.

Vienošanās paredz gan starptautiski uzraudzītu vēlēšanu norisi Krievijas kontrolētajās teritorijās, gan to, ka Ukrainas valdība atgūst kontroli pār to robežas daļu, kurā šobrīd saimnieko kaujinieki. Tomēr Vācijas, Francijas, Krievijas un Ukrainas līderu sarunas par vienošanās izpildi šajā nedēļas nogalē izgāzās.

Sarunu dalībniekiem nācās oficiāli atzīt, – līdz šā gada beigām Minskas pamiera prasības netiks izpildītas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas