Saspringta situācija Zviedrijā! Būtiski pieaug uzbrukumi bēgļu centriem

1 komentārs
Saspringta situācija Zviedrijā! Būtiski pieaug uzbrukumi bēgļu centriem
FOTO: LETA

Zviedrijā pēdējo dienu laikā notikuši vairāki uzbrukumi bēgļu centriem. Tie notiek laikā, kad Zviedrijā turpina ierasties rekordliels patvēruma meklētāju skaits.

Zviedrijā vēl joprojām atmiņā ir pagājušās nedēļas incidents Trolhatanā, kur ar zobenu bruņots jauns vīrietis kādā skolā nogalināja divus un ievainoja vēl divus cilvēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Policija ir pārliecināta, ka savus upurus viņš izvēlējies viņu atšķirīgās ādas krāsas dēļ. Savukārt vietējās amatpersonas uzskata, ka šis un citi incidenti, kas vērsti pret imigrantiem, ir daļa no organizētas kustības.

Šonedēļ tika nodedzinātas divas jaunizveidotas bēgļu patvertnes. Pēc šādu noziegumu sērijas amatpersonas ir nolēmušas plānoto bēgļu izmitināšanas centru adreses turēt slepenībā. Notiekošais ir radījis bailes to Zviedrijas iedzīvotāju vidū, kuru vecāki ir imigranti.

Šogad Zviedrijā jau ieradušies vairāk nekā 100 tūkstoši patvēruma meklētāju, sagaidāms, ka līdz gada beigām to skaits gandrīz divkāršosies. Plānojot valsts budžetu imigrācijai un integrācijai, šāds skaitlis netika prognozēts.

Sagaidāms, ka Zviedrija vērsīsies pie Eiropas Savienības (ES) ar lūgumu daļu patvēruma meklētāju novirzīt uz citām valstīm.

Zviedrija līdz šim ir lepni uzņēmusi vairāk patvēruma meklētāju, rēķinot uz vienu iedzīvotāju, nekā jebkura cita valsts Eiropā.

Taču tagad, kad armijas barakas, slēpošanas kempingi un citas neizmantotas celtnes sāk piepildīties, valstij trūkst vietu, kur izmitināt imigrantus.

Aptaujas gan liecina, ka lielākā daļa zviedru joprojām atbalsta bēgļu uzņemšanu. Taču arvien augoša minoritāte sāk uztraukties, ka bēgļu pieplūdums iedragās izdaudzināto Zviedrijas labklājības līmeni.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Skips
    0

    Skips

    Es uzskatu ka Eiropa par saviem cēlajiem žestiem saņems atpakaļ dubļus sejā,pāris nedēļu laikā mežoņi parādījuši kā novērtē palīdzību, attopjaties Eiropa!

    16.11.2015 19:51

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas