Saspīlējums Francijā: migranti atsakās pamest nelegālo bēgļu nometni Kalē

2 komentāri

Francijas amatpersonas sākušas evakuēt migrantus no tā dēvētajiem džungļiem jeb nelegālas nometnes Kalē pilsētā.  Nevalstiskās organizācijas gan pauž bažas, ka ne visiem bēgļiem pietiks ar Francijas valdības sarūpētajām pagaidu mājvietām. Turklāt daudzi nemaz nevēlas pārvākties uz dzīvi citviet Francijā, jo viņu mērķis ir Lielbritānija.

Francijas ostas pilsētas Kalē pievārtē nelegāli uzslietā pilsētiņa ir mājvieta vairākiem tūkstošiem migrantu. Viņu atkārtotie mēģinājumi ar varu ielauzties Lamanša tunelī vai paslēpties kravas automašīnās, kas dodas uz Lielbritāniju likušas varas iestādēm turēt nometnes rajonā lielus policijas spēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā dēvēto Džungļu eksistence jau sen tracina arī apkārtnes iedzīvotājus tāpēc daļu no tās paredzēts nojaukt. Otrdien beidzās Francijas tiesas nospraustais termiņš līdz kuram migrantiem bija jāpamet džungļu dienviddaļa. Tomēr lielai daļai šeit mītošo cilvēku nav īsti, kur iet.

Foto: tā dēvētā Džungļu nometne Kalē

“Te ir apmēram 3000 cilvēku, taču valdība uzskata, ka tūkstotis. Valdība ir nodrošinājusi vietas tūkstoš cilvēkiem nevis 3000. Tas rada satraukumu, jo ārā ir auksts, joprojām ir ziema. Kā tiesnesis var pieņemt šādu lēmumu, ja ārā ir ziema, it īpaši zinot, ka šeit ir daudz sieviešu un bērnu, kā arī mazgadīgie, kam vispār nav pieskatītāju,” teic brīvprātīgā Maija Konforti.

Varas iestādes brīdinājušas, ka lietos spēku, pārvietojot migrantus uz alternatīvām pajumtēm tuvējā konteineru noliktavā un citviet. Daļa nometnes, tai skaitā tur izveidotās skolas un lūgšanu vietas – varēs palikt. Tomēr apmetnes iemītnieki atgādina, ka viņu mērķis nav palikt Francijā.

“Protams viņi kaut kādā brīdī dosies prom jo vispārējais noskaņojums ir šāds – mēs neatbraucām uz šejieni lai paliktu Francijā. Mēs vēlamies doties uz Angliju. Mums ir tiesības izvēlēties valsti, kur mēs gribam būt,” teic migrants Zimako Džounss.

Šodien pakaļ migrantiem tika atsūtīti vairāki autobusi, lai nogādātu viņus Francijas valdības sarūpētajās pagaidu patvertnēs. Tomēr piedāvājumu līdz dienas vidum bija pieņēmusi vien skaitliski neliela daļa migrantu. Daudzi neslēpa, ka nedomā pārtraukt mēģinājumus nokļūt Lielbritānijā, kur viņuprāt – viņus gaida labāka dzīve.

2 komentāri

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    0

    Homērs Simpsons

    Es domaju franciem vajag sakt aprast kas ir istie francijas saimnieki .

    28.02.2016 14:05

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas