Sarkanais Krusts apmācīs 2000 brīvprātīgo cīņai pret Ebolas vīrusu

0 komentāri

Lai pastiprinātu cīņu pret Ebolas vīrusa uzliesmojumu, Sarkanais Krusts apmācīs vēl papildu 2000 brīvprātīgo, ceturtdien paziņojis Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness starptautiskās federācijas (IFRC) Āfrikas nodaļas vadītājs.

“Desmitiem jaunu gadījumu parādoties ik dienu, šis uzliesmojums neuzrāda nekādas atslābšanas pazīmes,” norādīja Āfrikas nodaļas vadītājs Alasans Sengore.

“Cilvēki mirst. Ja mēs attiecamies nopietni pret Ebolas apturēšanu, mēs nevaram atļauties kavēties ar mūsu atbildes pastiprināšanu,” viņš piebilda.

Kopš uzliesmojuma sākuma IFRC apmācījusi aptuveni 3500 brīvprātīgo trīs vīrusa vissmagāk piemeklētajās valstīs – Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā – un plāno to skaitu palielināt līdz 5600.

“Kopienu iesaistīšanai caur mūsu apmācītajiem brīvprātīgajiem būs tūlītējs un liels rezultāts,” ir pārliecināts Sengore, norādot, ka šādā veidā informācija par profilakses pasākumiem izplatīs tālāk paši vietējo kopienu locekļi.

IFRC arī vērsās pie starptautiskās sabiedrības ar lūgumu saziedot 25 miljonus eiro organizācijas darbam Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā.

Federācija norādīja, ka šī nauda ļautu tai aptvert 21,9 miljonus cilvēku, kas ir divreiz vairāk, nekā sākotnēji plānots.

Rietumāfrikā – Gvinejā, Libērijā, Sjerraleonē un Nigērijā – no Ebolas vīrusa miruši jau gandrīz 2300 cilvēku, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) otrdien publiskotie dati.

Ebolas vīruss skāris arī Kongo Demokrātisko Republiku, kur no šīs slimības miruši 35 cilvēki, taču tas atzīts par atsevišķu, ar pārējām valstīm nesaistītu Ebolas epidēmijas uzliesmojumu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas