Sākotnējie referenduma rezultāti! Izredzes, ka Lielbritānija paliks ES 50 pret 50

0 komentāri

Piektdien, 24. jūnijā, turpinoties balsu skaitīšanai pēc Lielbritānijas referenduma par turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES), abu nometņu saņemto balsu skaits ir faktiski vienāds.

Pēc rezultātu paziņošanas nedaudz vairāk nekā 143 no 382 vietējiem balsu skaitīšanas apgabaliem gan par izstāšanos no ES, gan par palikšanu balsojuši aptuveni 50% vēlētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar šobrīd paziņotajiem rezultātiem, par izstāšanos no ES balsojuši 50,9% britu, bet par palikšanu blokā – 49,1%.

Līdz šim apkopotie dati liecina, ka vidējā vēlētāju aktivitāte sasniegusi 70%.

Eksperti atzīst, ka vairāk ir tādu municipalitāšu, kur par izstāšanos balsojis lielāks skaits vēlētāju, nekā prognozēts, lai gan ir nedaudz arī tādu vēlēšanu apgabalu, kur labākus rezultātus, nekā sagaidīts, guvuši ES atbalstītāji.

Tajā pašā laikā eksperti norāda, ka neatkarīgi no referenduma rezultātiem, valdībai nāksies vairāk ieklausīties savos vēlētājos un pievērst vairāk vērības viņu rūpēm.

Eksperti arī uzsver, ka Londonai, pat ja vēlētāji nobalsos par palikšanu ES, nāksies vest sarunas ar Briseli par jaunu attiecību noregulējumu starp Apvienoto Karalisti un ES.

Vienlaikus politikas vērotāji norāda, ka negaidīti liels atbalsts aiziešanai no ES vērojams apgabalos, kur līdz šim dominējuši leiboristi, Eksperti uzskata, ka tas liecina par tradicionālā leiboristu elektorāta vilšanos un novēršanos no savas partijas.

Īpaši tiek uzsvērts, ka leiboristiem nāksies mainīt savu līdzšinējo labvēlīgo nostāju pret imigrāciju.

Tikmēr sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti, kas liecināja par “Brexit” atbalstītāju pārsvaru, jau izsaukuši dramatisku mārciņas kursa kritumu Āzijas finanšu tirgos, kā arī likuši bukmeikeriem mainīt iepriekšējās likmes, kas bija balstītas pieņēmumā par ES atbalstītāju uzvaru referendumā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas