Šajās dienās aiz polārā loka Saule pazūd pavisam, lai atgrieztos tikai nākamgad

1 komentārs

Aiz polārā loka, piemēram, Skandināvijas ziemeļos, Saule nupat norietējusi uz ilgāku laiku – tagad tā uzlēks tikai nākamgad janvārī, vēsta Skandināvu mediji.

Šim periodam dažādās valstīs dots pat īpašs nosaukums, piemēram, Somijas ziemeļos laiku, kad iestājas polārā nakts, dēvē par kaamos. Šo periodu mēdz dēvēt arī par “ziemeļblāzmu laiku”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jāpiemin, ka Somijas ziemeļos pēdējo reizi šogad Saule manīta ceturtdien, 26. novembrī, un tā ar gaismu priecēja aptuveni 30 minūtes. Saules gaismas atgriešanās gaidāma 17. janvārī.

Gaišāku dzīvošanu vietējiem padara sniegs, kas nu jau šajos platuma grādos ir sasnidzis pietiekamā apjomā. Tāpat optimisti atgādina, ka tieši šis ir laiks, kad minētajā reģionā vislabāk vērot ziemeļblāzmu jeb Aurora Borealis.

Foto – Ziemeļblāzma Skandināvijā:

Ziemeļblāzmu dažreiz var vērot arī Latvijā:

Video – Ziemeļblāzma Latvijā:

1 komentārs

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas