Sadursmēs Maķedonijā nogalināti 22 cilvēki

0 komentāri

Sadursmēs, kas otro dienu norisinājās Maķedonijas ziemeļu pilsētā Kumanovā, nogalināti 22 cilvēki, svētdien paziņoja policija. Tostarp astoņi policisti.

Atrasti arī 14 uniformās tērpti bojāgājušie, kuri, pēc policijas teiktā, pieder “teroristu grupējumam”. Ievainoti tikuši 37 policisti.
Sadursmes sākās sestdienas rītausmā policijas reida laikā ziemeļu pilsētā Kumanovo. Reids tika veikts pēc tam, kad varasiestādes saņēma informāciju par bruņotas grupas pārvietošanos.

Vietējie mediji ziņo, ka reids noticis pilsētas daļā, kur vairums iedzīvotāju ir etniskie albāņi. Tiek uzskatīts, ka bruņotais grupējums ieradies no albāņu apdzīvotās kaimiņvalsts Kosovas. Maķedonija svētdien izsludinājusi valstī divu dienu sēras. Tikmēr Eiropas Savienība (ES) aicinājusi atturēties no turpmākas konflikta eskalācijas.

Pirms trim nedēļām aptuveni 40 etniskie albāņi no kaimiņos esošās Kosovas uz neilgu laiku ieņēma policijas iecirkni uz Maķedonijas robežas, pieprasot izveidot Maķedonijā albāņu valsti.

Šajā reģionā 2001. gadā aktīvi darbojās bruņoti albāņu nemiernieki. Konflikts beidzās ar vienošanos par lielāku tiesību piešķiršanu vietējai kopienai, taču attiecības starp maķedoniešiem un albāņiem ir saspīlētas. Albāņi veido aptuveni ceturtdaļu no Maķedonijas 2,1 miljona iedzīvotāju.

Latvija pauž satraukumu par sadursmēm Maķedonijas ziemeļu pilsētā Kumanovā, vēsta Ārlietu ministrija. Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē aicina Maķedonijas varasiestādes, kā arī politiskos un kopienu līderus sadarboties, lai izvairītos no situācijas eskalācijas.

“Tālākas vardarbības nepieļaušana un caurskatāma notikumu izmeklēšana ir nozīmīga stabilitātes atjaunošanai. Latvija nosoda kaujinieku uzbrukumus valsts iestādēm un vietējām institūcijām,” teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas