Rubļa vērtība sasniegusi visu laiku zemāko līmeni

0 komentāri

Krievijā pamatīgu paniku izraisījusi rubļa vērtības samazināšanās, kas pēdējās nedēļas laikā sarukusi jau par 10 daļu un šodien sasniegusi visu laiku zemāko līmeni. Sociālajos tīklos izplatās informācija par dolāru trūkumu valūtas maiņas punktos Krievijā. Eksperti prognozē, ka Krievijas Centrālā banka būs spiesta sākt rubļa drukāšanu.

Rubļa vērtība krītas jau 6 mēnešus pēc kārtas, tomēr pēdējās nedēļas laikā Krievijas naudas  vērtības samazināšanās pret dolāru un eiro vērojama īpaši strauji.

Šodien kurss pret eiro sasniedzis 60 rubļu atzīmi, savukārt pret dolāru pietuvojies 50 rubļu robežai. Tas ir visu laiku zemākais līmenis.

Rubļa vērtības kritumu eksperti skaidro ar Krievijas centrālās bankas lēmumu faktiski pārtraukt rubļa atbalstīšanu. Oktobrī vien šim mērķim tika tērēti līdz pat 3 miljardi dolāru dienā. Šobrīd šī summa samazināta uz ne vairāk kā 350 miljoniem.

Eksperti gan šaubās, ka rubļa glābšana iespējama bez jaunām intervencēm – proti rubļa emitēšanas un ārvalstu valūtas pirkšanas. Jau šobrīd dolāru un eiro valūtas maiņas punktos sākt trūk.

Kopumā rublis šogad ir zaudējis ceturto daļu vērtības.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas