Rolling Stone atsauc rakstu par grupveida izvarošanu ASV universitātes kopmītnēs

0 komentāri

Žurnāls Rolling Stone svētdien atsauca rakstu par grupveida izvarošanu ASV universitātes kopmītnēs, atvainojoties un atzīstot zemus žurnālistikas pamatstandartus raksta tapšanā.

Žurnāls novembrī publicēja plašu rakstu par it kā notikušu vardarbīgu grupveida izvarošanu ballītē Virdžīnijas Universitātes studentu korporācijas mītnē. Raksts izraisīja plašu sašutumu sabiedrībā, kā arī noveda pie policijas uzsāktas kriminālizmeklēšanas.

Taču izmeklētāji nav atraduši nekādus pierādījumus, ka šāda izvarošana notikusi, un žurnālā aprakstītā upure atteicās policistiem sniegt kādas liecības.

Savukārt akadēmiskā žurnālistikas izdevuma Columbia Journalism Review pētnieki secinājuši, ka raksta tapšanā pieļauta virkne žurnālistikas pamatstandartu pārkāpumu. Žurnāls nav veicis objektīvu novērtējumu, pieļāvis kļūdas rediģēšanā, redakcijas uzraudzībā un faktu pārbaudē, teikts ziņojumā.

Rolling Stone, kas vēsturiski ir slavens ar izmeklējošās žurnālistikas rakstiem, atzina, ka raksta autore kļūdījusies, paļaujoties uz personas, kas uzdevās par upuri, stāstīto par 2012. gada septembra notikumiem Virdžīnijas Universitātes studentu korporācijas Phi Kappa Psi mītnē.
Pretrunīgi vērtētajā rakstā detalizēti aprakstīta dramatiska vardarbīga grupveida izvarošana, kas esot ilgusi vairāku stundu garumā, pēc kā augstskolas vadība esot ignorējusi upures sūdzības. Rakstā apgalvots, ka ar līdzīgām problēmām saskaras visas universitātes ASV.

Rolling Stone raksts izraisīja plašus studentu protestus un studentu korporāciju slēgšanu Virdžīnijas Universitātē, kā arī nacionāla mēroga debates par seksuālu varmācību ASV augstskolu vidē.

Columbia Journalism Review norāda, ka Rolling Stone sensacionālais raksts pat kaitē seksuālās varmācības upuriem, jo veicina stereotipus, ka sievietes mēdz melot par izvarošanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas