Rolling Stone atsauc rakstu par grupveida izvarošanu ASV universitātes kopmītnēs

0 komentāri
Rolling Stone atsauc rakstu par grupveida izvarošanu ASV universitātes kopmītnēs
Foto: AP

Žurnāls Rolling Stone svētdien atsauca rakstu par grupveida izvarošanu ASV universitātes kopmītnēs, atvainojoties un atzīstot zemus žurnālistikas pamatstandartus raksta tapšanā.

Žurnāls novembrī publicēja plašu rakstu par it kā notikušu vardarbīgu grupveida izvarošanu ballītē Virdžīnijas Universitātes studentu korporācijas mītnē. Raksts izraisīja plašu sašutumu sabiedrībā, kā arī noveda pie policijas uzsāktas kriminālizmeklēšanas.

Taču izmeklētāji nav atraduši nekādus pierādījumus, ka šāda izvarošana notikusi, un žurnālā aprakstītā upure atteicās policistiem sniegt kādas liecības.

Savukārt akadēmiskā žurnālistikas izdevuma Columbia Journalism Review pētnieki secinājuši, ka raksta tapšanā pieļauta virkne žurnālistikas pamatstandartu pārkāpumu. Žurnāls nav veicis objektīvu novērtējumu, pieļāvis kļūdas rediģēšanā, redakcijas uzraudzībā un faktu pārbaudē, teikts ziņojumā.

Rolling Stone, kas vēsturiski ir slavens ar izmeklējošās žurnālistikas rakstiem, atzina, ka raksta autore kļūdījusies, paļaujoties uz personas, kas uzdevās par upuri, stāstīto par 2012. gada septembra notikumiem Virdžīnijas Universitātes studentu korporācijas Phi Kappa Psi mītnē.
Pretrunīgi vērtētajā rakstā detalizēti aprakstīta dramatiska vardarbīga grupveida izvarošana, kas esot ilgusi vairāku stundu garumā, pēc kā augstskolas vadība esot ignorējusi upures sūdzības. Rakstā apgalvots, ka ar līdzīgām problēmām saskaras visas universitātes ASV.

Rolling Stone raksts izraisīja plašus studentu protestus un studentu korporāciju slēgšanu Virdžīnijas Universitātē, kā arī nacionāla mēroga debates par seksuālu varmācību ASV augstskolu vidē.

Columbia Journalism Review norāda, ka Rolling Stone sensacionālais raksts pat kaitē seksuālās varmācības upuriem, jo veicina stereotipus, ka sievietes mēdz melot par izvarošanu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas