“Riskēt ar dzīvību pamudināja bērni” – stāsts par ģimeni, kas aizbēga no kara Sīrijā

1 komentārs

Šonedēļ vēstījām par bēgļu pārņemto Lesbas salu Grieķijā un to, kādos apstākļos tūkstošiem cilvēku tur uzturas. Taču, neraugoties uz to, ka nometnēs nav elektrības un pie siltā ēdiena cilvēki tiek vien reizi dienā, to nevarot pat salīdzināt ar dzīvi kara plosītajā Sīrijā, tā atklāj kāds sīrietis, kuram ar ģimeni izdevās no šīs valsts aizbēgt un nokļūt Eiropā.

Bēgot no dažādām kara plosītām valstīm, tūkstošiem bēgļu ikdienas nonāk Lesbas salā. Lielākoties patvēruma meklētāji, kas šeit atrodas, ir sīrieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ierodoties salā, bēgļus sadala pēc tautības – sīriešu ģimenes izmitināta atsevišķi – Karatepes nometnē. Tās dzīvo ANO sarūpētās mobilajās mājiņās un gaida, kad tiks piereģistrētas, lai dotos tālāk. Šeit arī iepazīstamies ar kādu vīrieti, kas gatavs pastāstīt par savu likteni, taču baidās atklāt vārdu.

Nokļūšana Eiropā viņa ģimenei bijusi kā balansēšana uz naža asmens. No Sīrijas aizbēguši uz Libānu, pēc tam tikuši līdz Turcijai. Tad sekojis pats stindzinošākais – kāpšana kontrabandistu piepūšamajās laivās, lai šķērsotu jūru.

Atbildot tiem, kuriem patīk šausmināties, cik bezatbildīgi bēgļi riskē arī ar savu bērnu dzīvībām, Muhameds atbild – ja viņam bērnu nebūtu, viņš ar savu dzīvību neriskētu.

“Es šeit ierados, lai tieši glābtu savus bērnus! Nākotnes dēļ! Sīrijā viņiem nebūtu nākotnes. Sīrijā viņi mūs galina. Nāve ir visur. Mums vairs nav savas valsts,” teic bēglis.

Jautāts par apstākļiem šeit, nometnē, Muhameds saka, – jebkas ir labāks par dzīvošanu zem lodēm. Ģimene Sīrijā pārdevusi māju, lai iegūtu naudu ceļam uz Eiropu. Viņi apsver divus galamērķus jaunas dzīves sākšanai – Vāciju vai Beļģiju. Arī Muhameds cer, ka bez darba nepaliks.

“Es esmu strādājis par pavāru ātrās ēdināšanas kafejnīcās, bet Sīrijā ir tā – pat ja tu strādā, nopirkt neko nav iespējams, viss ir dārgs. Mēs esam šeit pēc labākas nākotnes!”

Sīrijā palikuši Muhameda vecāki. Tā kā tur viņš vairs nevarēs atgriezties, esot cerība, ka Eiropa ievēros bēgļu tiesības un ļaus apvienoties ar ģimenēm jau šeit.

Foto:

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • un
    0

    un

    Pagaajushajaa gadsimtaa Eiropa paardziivoja divus pasaules karus un daudzaam valstiim naacaas savu dziivi saakt no nulles. Sevishkji tas attiecinaams uz Vaaciju, kas peec 2. pasaules kara bija paarveersta par milziigu drupu kaudzi, tomeer tagad ar smagu darbu ir kljuvusi par vienu no pasaules labklaajiibas zemeem. Shie beeglji negrib liidziigaa veidaa ruupeeties par savu zemi, bet gan uzkaarties kaklaa tiem, kas visgruutaakaa veidaa nonaakushi pie turiibas.

    23.12.2015 09:44

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas